TYP: a1

Trenuje od roku i jest Wicemistrzem Polski

wtorek, 11 sierpnia 2015
Informacja prasowa | Marek Świderski
Kacper Jaskólski ma 11 lat. Pierwszy raz wziął udział w regatach windsurfingu pod koniec maja bieżącego roku na desce Iguana- żagiel 4,0 w Kaliszu. Zajął tam 2. miejsce. Nie wiedział w ogóle jak się pływa, na jakie boje i w jakiej kolejności, ale pływał szybko, bardzo szybko.

Kacper Jaskólski
Fot. Agnieszka Jaskólska 

Drugie regaty na jakich wystąpił odbyły się w Sopocie już na desce Bic Techno 293 żagiel 4,0 w czerwcu - zajął tam pierwsze miejsce. Trzecie regaty na jakich wystąpił były w lipcu w Gdańsku - tam wystartował już na żaglu 5,8 i desce Bic Techno 293, zajął tam 2. miejsce. Czwarte regaty to właśnie zakończone 9 sierpnia 2015 roku Mistrzostwa Polski młodzików w Górkach Zachodnich, w których Kacper na desce Bic Techno 293 z żaglem 5,8, zajął 2. miejsce - Wicemistrzostwo Polski. Kacper rywalizował z kolegami, którzy pływają już po kilka lat, a mimo wszystko zabrakło mu tylko trzech punktów do Mistrza Polski!

Kacper zaczął przygodę z windsurfingiem w 2014 roku, pod okiem trenera Michała Oknińskiego. Michał Okniński od lat związany jest z Jacht Klubem Kamień Pomorski. Jest też członkiem Sputnik Team. W przeszłości z powodzeniem trenował windsurfing odnosząc wiele sukcesów na w klasie Formuła Windsurfing. Trenował między innymi z Wojtkiem Brzozowskim i Dorotą Staszewską. Dziś prowadzi we Wrzosowie szkółkę windsurfingu Wrzos Point. To tam właśnie w 2014 roku treningi rozpoczął Kacper. Wcześniej można go było spotkać w Marinie Kamień Pomorski, gdzie próbował swoich sił w klasie Optimist. W tej klasie największe sukcesy odnosił jego starszy brat Damian – Mistrz Polski w z 2009 roku.

Klasa Optimist okazała się jednak dla Kacpra za nudna. Podpasowały mu natomiast zajęcia z deską u trenera Miśka, który podobnie jak Kacper jest wulkanem energii. Od 2015 roku Kacper jest zawodnikiem GKŻ Gdańsk, gdzie pływa na desce Bic Techno – klasie przygotowawczej do olimpijskiej klasy RSX. Ma tam doskonałe warunki do rozwijania swojego talentu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie rodzice Kacpra - Agnieszka i Robert Jaskólscy, którzy znaczną część swojego czasu podporządkowali rozwojowi żeglarskich talentów swoich synów. Nie wspominając już o stronie finansowej. Coś czuję, ze o Kacprze usłyszymy jeszcze wiele dobrego. Powodzenia :)
Tagi: Kacper Jaskólski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 January

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871