TYP: a1

Trenuje od roku i jest Wicemistrzem Polski

wtorek, 11 sierpnia 2015
Informacja prasowa | Marek Świderski
Kacper Jaskólski ma 11 lat. Pierwszy raz wziął udział w regatach windsurfingu pod koniec maja bieżącego roku na desce Iguana- żagiel 4,0 w Kaliszu. Zajął tam 2. miejsce. Nie wiedział w ogóle jak się pływa, na jakie boje i w jakiej kolejności, ale pływał szybko, bardzo szybko.

Kacper Jaskólski
Fot. Agnieszka Jaskólska 

Drugie regaty na jakich wystąpił odbyły się w Sopocie już na desce Bic Techno 293 żagiel 4,0 w czerwcu - zajął tam pierwsze miejsce. Trzecie regaty na jakich wystąpił były w lipcu w Gdańsku - tam wystartował już na żaglu 5,8 i desce Bic Techno 293, zajął tam 2. miejsce. Czwarte regaty to właśnie zakończone 9 sierpnia 2015 roku Mistrzostwa Polski młodzików w Górkach Zachodnich, w których Kacper na desce Bic Techno 293 z żaglem 5,8, zajął 2. miejsce - Wicemistrzostwo Polski. Kacper rywalizował z kolegami, którzy pływają już po kilka lat, a mimo wszystko zabrakło mu tylko trzech punktów do Mistrza Polski!

Kacper zaczął przygodę z windsurfingiem w 2014 roku, pod okiem trenera Michała Oknińskiego. Michał Okniński od lat związany jest z Jacht Klubem Kamień Pomorski. Jest też członkiem Sputnik Team. W przeszłości z powodzeniem trenował windsurfing odnosząc wiele sukcesów na w klasie Formuła Windsurfing. Trenował między innymi z Wojtkiem Brzozowskim i Dorotą Staszewską. Dziś prowadzi we Wrzosowie szkółkę windsurfingu Wrzos Point. To tam właśnie w 2014 roku treningi rozpoczął Kacper. Wcześniej można go było spotkać w Marinie Kamień Pomorski, gdzie próbował swoich sił w klasie Optimist. W tej klasie największe sukcesy odnosił jego starszy brat Damian – Mistrz Polski w z 2009 roku.

Klasa Optimist okazała się jednak dla Kacpra za nudna. Podpasowały mu natomiast zajęcia z deską u trenera Miśka, który podobnie jak Kacper jest wulkanem energii. Od 2015 roku Kacper jest zawodnikiem GKŻ Gdańsk, gdzie pływa na desce Bic Techno – klasie przygotowawczej do olimpijskiej klasy RSX. Ma tam doskonałe warunki do rozwijania swojego talentu. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie rodzice Kacpra - Agnieszka i Robert Jaskólscy, którzy znaczną część swojego czasu podporządkowali rozwojowi żeglarskich talentów swoich synów. Nie wspominając już o stronie finansowej. Coś czuję, ze o Kacprze usłyszymy jeszcze wiele dobrego. Powodzenia :)
Tagi: Kacper Jaskólski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972