TYP: a1

Tomahawk Team Bakista najszybszy w Regatach Unity Line

wtorek, 12 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Patryk Zbroja
W dniach 7-9.08. na wodach Zatoki Pomorskiej odbyła się XIV edycja Regat Unity Line, największej imprezy regatowej na polskim wybrzeżu. Na starcie stanęło ponad 50 jednostek głównie z Polski i Niemiec, a bazą regat stała się nowa Marina w Dziwnowie.

Team Bakista Unity Line

Regaty odbyły się przy znakomitej żeglarskiej pogodzie. Wiatru zabrakło jedynie na początku pierwszego dnia zmagań. Niemniej w kolejnych dniach systematycznie prędkość wiatru rosła, aby w sobotnim wyścigu up-and-down dochodzić do 20 węzłów.

To były bardzo dobre warunki dla szczecińskiego jachtu Tomahawk Team Bakista, który na kursach pełnych osiągał prędkość nawet 15 węzłów.

Tomahawk pewnie wygrał pierwszy i drugi wyścig, zapewniając sobie łącznie niemal 30-minutową przewagą nad najgroźniejszymi konkurentami (Bryzą 33, Trochusem II, Masterem 3 i Sharkim), aby w trzecim dniu - po bezpośredniej i dość wyrównanej walce z jachtem Bryza 33 - przypieczętować triumf w klasyfikacji na bezwzględnie najszybszą jednostkę całych regat!

Team Bakista płynął tym razem w następującym (rotacyjnym) składzie:

  1. Jacek Baryła,
  2. Krzysztof Beltrani,
  3. Kamil Dudziński,
  4. Michał Eichler,
  5. Artur Jączkowski,
  6. Marek Prokopiak
  7. Bartosz Prokrast,
  8. Tomasz Tetela,
  9. Aleksander Wiraszko,
  10. Patryk Zbroja.

 
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492