TYP: a1

Szczeciński Rejs Roku i Żeglarz Roku 2015 - ZOZŻ czeka na zgłoszenia

poniedziałek, 16 listopada 2015
Wiesław Seidler
Tradycyjnie z końcem sezonu żeglarskiego przychodzi też czas na podsumowanie i uhonorowanie nagrodami czy pucharami najlepszych szczecińskich i zachodniopomorskich żeglarzy, zarówno sportowców, medalistów MP, ME i MS, i ich trenerów, jak i innych, w tym zwycięzców mistrzostw meczowych, regat jachtów balastowych, itp.O miejsca „na pudle” w tych wszystkich rankingach decydują zdobyte punkty i medale, natomiast o przyznaniu honorowych nagród i wyróżnień w kategoriach Szczeciński Rejs Roku i Żeglarz Roku decyduje specjalna Kapituła, działający przy Komisji Historii ZOZŻ. Warto przypomnieć, że oceniane będą sukcesy i wyczyny dokonane przez zachodniopomorskich żeglarzy i zakończone w roku kalendarzowym 2015, nominowane przez Kapitułę, a także zgłoszone przez Kluby i żeglarzy. Na kandydatury czekamy do końca listopada, a można je zgłaszać bezpośrednio do Biura ZOZŻ, lub pocztą elektroniczną, na adres: biuro@zozz.com.pl. Dla ułatwienia prosimy o nadsyłanie propozycji – z krótkim uzasadnieniem – wg poniższego schematu:

I. Szczeciński Rejs Roku ZOZŻ 2015
a) Nagroda główna – Rejs Roku ZOZŻ 2015
b) Wyróżnienia – Rejs Roku ZOZŻ 2015

II. Szczeciński Żeglarz Roku 2015
a) Nagroda główna – Żeglarz Roku ZOZŻ 2015
b) Wyróżnienia – Żeglarz Roku ZOZŻ 2015

Przypomnę, że nagrodą Rejs Roku ZOZŻ 2014 wyróżniona została ponad czteroletnia wokółziemska wyprawa kapitan Mirka Lewińskiego, na jego „Ulyssesie”, Szlakiem Wagnera, a Żeglarzem Roku 2014 ZOZŻ został kapitan Wojtek „Bolo” Maleika, zwyciężając na leciwym „Głowasiu” międzynarodowe regaty TTSR’2014, w konkurencji z wszystkimi pozostałymi 80 jachtami i żaglowcami, z całego świata!!! Za te sukcesy obaj uhonorowani też zresztą zostali jeszcze innymi żeglarskimi i podróżniczymi nagrodami, krajowymi i międzynarodowymi. Teraz czekamy na zgłoszenia podobnych wyczynów naszych żeglarzy, zakończone w sezonie 2015 roku…Warto jeszcze dodać, że rozpoczęło się też – i potrwa do 4 grudnia br. - głosowanie w 62 plebiscycie „Kuriera Szczecińskiego”, na 10 najlepszych sportowców i trzech najlepszych trenerów województwa zachodniopomorskiego w roku 2015. Tradycyjnie już plebiscyt organizuje Redakcja „Kuriera”, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędem Miasta Szczecina i Szczecińskim Klubem Olimpijczyka. Wśród nominowanych, podobnie jak w poprzednich latach, są również nasi najlepsi żeglarze-sportowcy, czyli Agnieszka Skrzypulec i Kacper Ziemiański, z SEJK Pogoń Szczecin, mistrzowie Polski i olimpijczycy, i ich trener Robert Siluk. Wiemy więc, na kogo głosować, więcej m.in. na naszej stronie www.zozz.com.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922