TYP: a1

Szczeciński Rejs Roku i Żeglarz Roku 2015 - ZOZŻ czeka na zgłoszenia

poniedziałek, 16 listopada 2015
Wiesław Seidler
Tradycyjnie z końcem sezonu żeglarskiego przychodzi też czas na podsumowanie i uhonorowanie nagrodami czy pucharami najlepszych szczecińskich i zachodniopomorskich żeglarzy, zarówno sportowców, medalistów MP, ME i MS, i ich trenerów, jak i innych, w tym zwycięzców mistrzostw meczowych, regat jachtów balastowych, itp.O miejsca „na pudle” w tych wszystkich rankingach decydują zdobyte punkty i medale, natomiast o przyznaniu honorowych nagród i wyróżnień w kategoriach Szczeciński Rejs Roku i Żeglarz Roku decyduje specjalna Kapituła, działający przy Komisji Historii ZOZŻ. Warto przypomnieć, że oceniane będą sukcesy i wyczyny dokonane przez zachodniopomorskich żeglarzy i zakończone w roku kalendarzowym 2015, nominowane przez Kapitułę, a także zgłoszone przez Kluby i żeglarzy. Na kandydatury czekamy do końca listopada, a można je zgłaszać bezpośrednio do Biura ZOZŻ, lub pocztą elektroniczną, na adres: biuro@zozz.com.pl. Dla ułatwienia prosimy o nadsyłanie propozycji – z krótkim uzasadnieniem – wg poniższego schematu:

I. Szczeciński Rejs Roku ZOZŻ 2015
a) Nagroda główna – Rejs Roku ZOZŻ 2015
b) Wyróżnienia – Rejs Roku ZOZŻ 2015

II. Szczeciński Żeglarz Roku 2015
a) Nagroda główna – Żeglarz Roku ZOZŻ 2015
b) Wyróżnienia – Żeglarz Roku ZOZŻ 2015

Przypomnę, że nagrodą Rejs Roku ZOZŻ 2014 wyróżniona została ponad czteroletnia wokółziemska wyprawa kapitan Mirka Lewińskiego, na jego „Ulyssesie”, Szlakiem Wagnera, a Żeglarzem Roku 2014 ZOZŻ został kapitan Wojtek „Bolo” Maleika, zwyciężając na leciwym „Głowasiu” międzynarodowe regaty TTSR’2014, w konkurencji z wszystkimi pozostałymi 80 jachtami i żaglowcami, z całego świata!!! Za te sukcesy obaj uhonorowani też zresztą zostali jeszcze innymi żeglarskimi i podróżniczymi nagrodami, krajowymi i międzynarodowymi. Teraz czekamy na zgłoszenia podobnych wyczynów naszych żeglarzy, zakończone w sezonie 2015 roku…Warto jeszcze dodać, że rozpoczęło się też – i potrwa do 4 grudnia br. - głosowanie w 62 plebiscycie „Kuriera Szczecińskiego”, na 10 najlepszych sportowców i trzech najlepszych trenerów województwa zachodniopomorskiego w roku 2015. Tradycyjnie już plebiscyt organizuje Redakcja „Kuriera”, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędem Miasta Szczecina i Szczecińskim Klubem Olimpijczyka. Wśród nominowanych, podobnie jak w poprzednich latach, są również nasi najlepsi żeglarze-sportowcy, czyli Agnieszka Skrzypulec i Kacper Ziemiański, z SEJK Pogoń Szczecin, mistrzowie Polski i olimpijczycy, i ich trener Robert Siluk. Wiemy więc, na kogo głosować, więcej m.in. na naszej stronie www.zozz.com.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959