TYP: a1

Szczeciński Rejs Roku i Żeglarz Roku 2015 - ZOZŻ czeka na zgłoszenia

poniedziałek, 16 listopada 2015
Wiesław Seidler
Tradycyjnie z końcem sezonu żeglarskiego przychodzi też czas na podsumowanie i uhonorowanie nagrodami czy pucharami najlepszych szczecińskich i zachodniopomorskich żeglarzy, zarówno sportowców, medalistów MP, ME i MS, i ich trenerów, jak i innych, w tym zwycięzców mistrzostw meczowych, regat jachtów balastowych, itp.O miejsca „na pudle” w tych wszystkich rankingach decydują zdobyte punkty i medale, natomiast o przyznaniu honorowych nagród i wyróżnień w kategoriach Szczeciński Rejs Roku i Żeglarz Roku decyduje specjalna Kapituła, działający przy Komisji Historii ZOZŻ. Warto przypomnieć, że oceniane będą sukcesy i wyczyny dokonane przez zachodniopomorskich żeglarzy i zakończone w roku kalendarzowym 2015, nominowane przez Kapitułę, a także zgłoszone przez Kluby i żeglarzy. Na kandydatury czekamy do końca listopada, a można je zgłaszać bezpośrednio do Biura ZOZŻ, lub pocztą elektroniczną, na adres: biuro@zozz.com.pl. Dla ułatwienia prosimy o nadsyłanie propozycji – z krótkim uzasadnieniem – wg poniższego schematu:

I. Szczeciński Rejs Roku ZOZŻ 2015
a) Nagroda główna – Rejs Roku ZOZŻ 2015
b) Wyróżnienia – Rejs Roku ZOZŻ 2015

II. Szczeciński Żeglarz Roku 2015
a) Nagroda główna – Żeglarz Roku ZOZŻ 2015
b) Wyróżnienia – Żeglarz Roku ZOZŻ 2015

Przypomnę, że nagrodą Rejs Roku ZOZŻ 2014 wyróżniona została ponad czteroletnia wokółziemska wyprawa kapitan Mirka Lewińskiego, na jego „Ulyssesie”, Szlakiem Wagnera, a Żeglarzem Roku 2014 ZOZŻ został kapitan Wojtek „Bolo” Maleika, zwyciężając na leciwym „Głowasiu” międzynarodowe regaty TTSR’2014, w konkurencji z wszystkimi pozostałymi 80 jachtami i żaglowcami, z całego świata!!! Za te sukcesy obaj uhonorowani też zresztą zostali jeszcze innymi żeglarskimi i podróżniczymi nagrodami, krajowymi i międzynarodowymi. Teraz czekamy na zgłoszenia podobnych wyczynów naszych żeglarzy, zakończone w sezonie 2015 roku…Warto jeszcze dodać, że rozpoczęło się też – i potrwa do 4 grudnia br. - głosowanie w 62 plebiscycie „Kuriera Szczecińskiego”, na 10 najlepszych sportowców i trzech najlepszych trenerów województwa zachodniopomorskiego w roku 2015. Tradycyjnie już plebiscyt organizuje Redakcja „Kuriera”, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędem Miasta Szczecina i Szczecińskim Klubem Olimpijczyka. Wśród nominowanych, podobnie jak w poprzednich latach, są również nasi najlepsi żeglarze-sportowcy, czyli Agnieszka Skrzypulec i Kacper Ziemiański, z SEJK Pogoń Szczecin, mistrzowie Polski i olimpijczycy, i ich trener Robert Siluk. Wiemy więc, na kogo głosować, więcej m.in. na naszej stronie www.zozz.com.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857