TYP: a1

Gala "Rejs Roku 2014" - wręczenie żeglarskich nagród za wybitne osiągnięcia

czwartek, 5 marca 2015
Informacja prasowa
Rejs RokuW piątek, 6 marca 2015 r., o godz. 17.00 w Dworze Artusa (ul. Długi Targ 44, Gdańsk), odbędzie się tradycyjna Gala „Rejs Roku”, podczas której nagrody odbiorą najlepsi żeglarze roku 2014. W uroczystości udział wezmą, m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Dorota Pyć, Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk oraz Z-ca Prezydenta Gdańska, Andrzej Bojanowski.

„Srebrnym Sekstantem”, ponownie uhonorowano kpt. Ryszarda Wojnowskiego, kontynuującego swój okołobiegunowy żeglarski projekt. W ubiegłym roku uhonorowany został za pionierskie, pierwsze w historii polskiej bandery sportowej pokonanie Przejścia Północno-Wschodniego.

II i III Nagrody „Rejs Roku” przyznano ex aequo dwóm kapitanom – Mirosławowi Lewińskiemu i Łukaszowi Natankowi.

Jury postanowiło także wyróżnić trzy kolejne żeglarskie rejsy - dwa na północ i jeden na południe, natomiast nagrodą specjalną Prezydenta Miasta Gdańska „Bursztynową Różę Wiatrów” uhonorowano Polski Związek Żeglarski.

Więcej informacji na www.rejsroku.pl.

Zapraszamy!
Tagi: Rejs Roku, Srebrny Sekstant
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 May

W Gdyni odbywa się chrzest "MK Cafe Posti".
sobota, 25 maja 2002
Zakończenie samotnego rejsu dookoła świata Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez". Trasa rejsu prowadziła z Newport przez Atlantyk do Cape Town, dalej przez Ocean Indyjski do Hobart na Tasmanii, potem przez Pacyfik do Port Stanley na Falklandach i prze
piątek, 25 maja 1973