TYP: a1

Święto Morza powraca do Gdyni

piątek, 24 maja 2013
Informacja prasowa
Parada okrętów polskich i zagranicznych, parada jachtów, pokazy jednostek pływających, kilkanaście regat i wiele innych atrakcji morskich odbędzie się podczas tegorocznych obchodów Święta Morza. Program uroczystości obejmuje ponad 40 wydarzeń!

Szczegóły projektu zdradzili na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się o godz. 11 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni, jej uczestnicy – przedstawiciele organizatorów Święta Morza: prezes Ligi Morskiej i Rzecznej Andrzej Królikowski, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Tomasz Mathea oraz prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski. Partnerami projektu są jeszcze Akademia Morska w Gdyni i Krajowa Izba Gospodarki Morskiej.

Tegoroczne obchody Święta Morza będą nawiązywały do podobnych świąt obchodzonych przed drugą wojną światową w Gdyni. Organizatorzy uroczystości chcieliby aby patronat honorowy objął nad nimi prezydent RP Bronisław Komorowski. Święto odbywać się będzie pod hasłem „Trzymajmy się morza, bo morze to szansa.”.

Podczas spotkania z organizatorami, po raz pierwszy publicznie, zostało pokazane logo Święta Morza autorstwa Grażyny Kamińskiej. Ogłoszono, że Święto trwać będzie od 22 do 30 czerwca. Rozpocznie się uroczystym podniesieniem flag na Skwerze Kościuszki a zakończy wielką paradą okrętów i jachtów na Zatoce Gdańskiej 30 czerwca. W międzyczasie odbędzie się ponad 40 różnego rodzaju imprez o morskim charakterze.

Fot. Tadeusz Lademann


Święto Morza ma charakter otwarty. W jego programie znaleźć może się każda morska impreza, która będzie się odbywać w jego trakcie. Wszyscy, którzy chcieliby się przyłączyć do projektu proszeni są o kontakt z Biurem Prasowym Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Szczegółowy program Święta Morza oraz wszystkie informacje na temat obchodów znaleźć można na stronie internetowej www.swietomorza.eu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809