TYP: a1

Student z Krakowa zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na Mazurach

środa, 6 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Trwa mazurski rejs zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu „Legendy 7 Cudów Mazur”. Rafał Blecharz, grafik i artysta z Krakowa, dzięki zajęciu pierwszego miejsca w konkursie, skompletował załogę czterech znajomych i wypłynął w rejs po Wielkich Jeziorach. Krakowianie jeszcze nigdy nie żeglowali oraz nie odwiedzali tego regionu Polski. Rejs na najnowszym jachcie Delphia 33mc prowadzi profesjonalny sternik. Załoga w jego trakcie odwiedzi największe miasta regionu i zapozna się z tamtejszymi atrakcjami turystycznymi.


Rafał Blecharz, 24-letni student filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz grafik i artysta z zamiłowania, zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie kampanii „7 Cudów Mazur”, będącej wspólnym projektem promocyjnym największych miast regionu. Zadaniem konkursowym było graficzne przedstawienie legendy związanej z regionem Wielkich Jezior Mazurskich. Na swoim kolażu, artysta przedstawił historię zwaśnionych miejscowości, Mikołajek i Kozłowa, które pogodziła miłość młodych kochanków. Nagrodą główną w konkursie jest rejs mazurski na luksusowym jachcie Delphia 33mc, na który zwycięzca mógł zaprosić swoich znajomych.

Rejs, w którym udział bierze Rafał Blecharz, jego czterech znajomych i sternik Wojciech, rozpoczął się 3 sierpnia z Rucianego-Nidy. Na trasie rejsu znajdą się największe miasta krainy Wielkich Jezior. Zgodnie z planem, załoga odwiedzi jeszcze Mikołajki, Giżycko, Ryn, Węgorzewo oraz Mrągowo, gdzie dostaną się na rowerach. W każdym z miast, zwycięska ekipa odwiedzi najciekawsze turystycznie miejsca. Znajdą się wśród nich między innymi: Miasteczko Westernowe Mrongoville, Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, zamek w Rynie, Aquapark w Mikołajkach i Twierdza Boyen.

Szczególnie cieszy nas, że w konkursie zwyciężyła osoba, która nigdy jeszcze nie była na Mazurach. Pięciu nowych gości, to pięć kolejnych historii. Kiedy wrócą do siebie do Krakowa, staną się wśród swoich znajomych naszymi nieformalnymi ambasadorami. Chciałabym korzystając z okazji, zaprosić na Mazury wszystkich Krakowian, którzy w naszym regionie jeszcze nie byli. Kraina Wielkich Jezior to miejsce piękne i bogate kulturowo. Nie zabraknie tu atrakcji zarówno dla tych, którzy nastawieni są na wypoczynek aktywny, jak i dla tych potrzebujących chwili wytchnienia na łonie natury.” – podkreśla Donata Kobylińska-Durka z działu promocji w Mrągowie.

Jednostką flagową kampanii oraz jachtem, na którym podróżuje zwycięska ekipa jest Delphia 33mc. Jacht zapewniony przez Partnera Strategicznego kampanii to luksusowa jednostka balastowo-mieczowa, która idealnie nadaje się do żeglugi śródlądowej. Jej premiera odbyła się na początku kwietnia podczas żeglarskich targów Wiatr i Woda.

W ramach kampanii „7 Cudów Mazur” zorganizowano między innymi, cykl wakacyjnych imprez w największych miastach regionu. Towarzyszą one regatom Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Zakończył się właśnie etap regat eliminacyjnych. Odbyły się one w Węgorzewie, Giżycku, Mrągowie, Mikołajkach i Rucianem-Nidzie. Wielki regatowy finał i impreza rycerska odbędą się 23 sierpnia w średniowiecznym Rynie.
TYP: a3
0 0
Komentarze