TYP: a1

Sezon żeglarski oficjalnie otwarty w Szczecinie

niedziela, 13 maja 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
Kilkadziesiąt związanych z Centrum Żeglarskim osób przyszło na przystań, żeby oficjalnie otworzyć sezon 2012. Dzieci i młodzież, zaproszeni goście, przyjaciele i załoga, wszyscy spotkali się pod masztem. Podnieśliśmy banderę i wręczyliśmy odznaczenia zasłużonym dla Centrum Żeglarskiego. Atrakcjami rozpoczęcia sezonu były regaty modeli jachtów sterowanych radiem i zawody dla dzieci i młodzieży.

Zwyczajem staje się wręczanie odznaczeń dla osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju przystani. W tym roku Srebrne Odznaki Centrum Żeglarskiego otrzymali:

1. Pani Jolanta Gałęzowska - instruktor - Za wkład w promocję Centrum Żeglarskiego poprzez realizację programu edukacji morskiej, za wychowanie wielu młodych żeglarzy, za zaangażowanie, pomysły i dobre serce.

2. Pan Jerzy Kaczor – Kierownik wyszkolenia żeglarskiego - Za życzliwość, pomocną dłoń i gotowość do działania, za zaangażowanie, szkolenia i dobrą radę.

3. Pan Grzegorz Janowski – Wydział Oświaty – Za wsparcie, pomoc i dobrą radę.

Po części oficjalnej chętne dzieci i młodzież z naszego Centrum, wzięły udział w regatach. „Eliminacje do Kadry Narodowej Centrum Żeglarskiego” cieszyły się sporym zainteresowaniem. Młodzi żeglarze pływali na jednostkach, na których trenują na co dzień. Optymisty, skippery, lasery, omegi, deski – łącznie 58 zawodników. Rodzice mogli korzystać z kajaków, a osoby, którym wiatr wydawał się straszny, rozgrzewały się przy ognisku.

Drugie regaty rozgrywane na przystani to Eliminacje do Pucharu Polski w klasie F5A. Są to zawody jachtów sterowanych radiem. W tym roku do Szczecina przyjechało 22 zawodników między innymi z Wejherowa, Gdańska i Poznania. Modele, które można podziwiać na Jeziorze Dąbie mają długość 1m, wszystkie skonstruowane są samodzielnie przez zawodników podzielonych na 4 kategorie wiekowe.

Eliminacje do Pucharu Polski w klasie F5A rozgrywane są w Szczecinie drugi raz. Będą trwały 2 dni. Żeglarze mają nadzieję, że w niedzielę pogoda także dopisze. Dziś wiało z prędkością dochodzącą do 6 stopni w skali Beauforta. Oficjalne zakończenie regat odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:30.

Więcej informacji: centrumzeglarskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972