TYP: a1

Dzień Dziecka, koncert i regaty na przystani Centrum Żeglarskiego

czwartek, 31 maja 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
Na przystani Centrum Żeglarskiego sezon trwa. Poza regularnymi zajęciami poszczególnych sekcji i spotkaniami szkół w ramach Programu Edukacji Morskiej dzieje się naprawdę dużo. Przez 5 dni około 1000 dzieci będzie hucznie obchodziło swoje święto w Centrum Żeglarskim.

31 maja Szkoły Podstawowe numer 23 i 71 zorganizowały wspólnie z Radą Osiedla Dąbie festyn z okazji Dnia Dziecka. Prawie 300 osób spędziło wesoły dzień pod żaglami. Na przystani będzie jednak spokojnie jedynie w nocy, ponieważ już 1 czerwca z wodnych atrakcji i nie tylko będą korzystały dzieci z Domów Dziecka w Tanowie, Policach i Stargardzie Szczecińskim. 4 czerwca gościć będziemy uczniów z Zespołu Szkół numer 13.

1 czerwca o godzinie 19:00 odbędzie się u nas koncert szantowy zespołu Acoustic Band. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na ulicę Przestrzenną 21, wstęp wolny!

Dodatkową atrakcją weekendu będą regaty. Puchar Dnia Dziecka to zawody w klasie optymist o ponad 40 letniej tradycji. Na Jeziorze Dąbie będą ścigać się najmłodsi żeglarze, między 7 a 15 rokiem życia, z podziałem na 3 grupy. Start regat planowany na godzinę 12:00.

Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców na naszą przystań na 43 regaty o Puchar Dnia Dziecka.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883