TYP: a1

Sezon klasy D-One w pełni

czwartek, 20 czerwca 2013
Informacja prasowa

D-One Gold Cup 2011
Fot. Francois Richard
Już jutro rozpoczynają się Mistrzostwa Europy klasy Devoti-One. W przepięknym Campione nad włoskim Jeziorem Garda zebrali się zawodnicy z całej Europy. Polskich zawodników D-One reprezentuje Piotr Machel. Zawody potrwają do niedzieli.

W Polsce głównym wydarzeniem będą jednak pierwsze Mistrzostwa Polski w tej klasie, które odbędą się 5-7.7. podczas regat Nord CUP. Organizatorzy spodziewają się floty około 10 jachtów. Już teraz wiemy, że swój udział potwierdził olimpijczyk i na co dzień zawodnik klasy Finn - Piotr Kula, co gwarantuje emocje na wodzie z górnej półki.

Następnymi regatami w kalendarzu jest Puchar Zalewu Zegrzyńskiego w Porcie Nieporęt w dniach 27-28.7.2013, gdzie również spodziewamy się uczestników z zagranicy.

Punktem kulminacyjnym klasy D-One będą jak zwykle Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się na austriackim jeziorze Attersee i spodziewana jest flota około 50 jachtów.

Na wszystkich zawodach klasy D-One dostępne są jachty czarterowe, tak aby każdy mógł spróbować własnych sił w tej widowiskowej klasie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem info@nauticaboats.pl.

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo na stronie www.nauticaboats.pl oraz www.d-one.sails.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982