TYP: a1

Klasa Nautica 450 na regatach Travemünde Woche

piątek, 3 maja 2013
Informacja prasowa
Jesteśmy u progu nowego sezonu na wodzie, a klasa Nautica 450 przygotowała ponownie ciekawy kalendarz wydarzeń. Oprócz nowych lokalizacji takich jak Dąbrowa Górnicza (jezioro Pogoria) wprowadziliśmy także na początku sezonu treningi klasowe, które pomogą szlifować formę i umiejętności wśród załóg. Nową okazją na spróbowanie swoich sił w klasie będzie także czarter łódek, które będą w ograniczonej ilości dostarczane na regaty i treningi.

Najważniejsze w sezonie pozostaną jednak dwie lipcowe imprezy – Czwarte Mistrzostwa Polski podczas regat Nord CUP w Gdańsku (5-7.7) – Górkach Zachodnich oraz Otwarte Mistrzostwa Niemiec podczas Travemünde Woche (20-22.7).

"Każdego roku, Travemünde Woche otwiera się na nowe klasy. Chcemy wyznaczać nowe trendy. Dlatego chętnie witamy dwuosobową łódkę Nautica 450 - nowość w programie TW 2013", wyjaśnia Jens Kath, dyrektor sportowy Travemünde Woche.

Tydzień regatowy Travemünde gości ok. 1500 aktywnych żeglarzy i oferuje szereg imprez na brzegu. To sprawia, że ​​ Travemünder Woche, który jest organizowany po raz 124 jest jedną z największych imprez żeglarskich na świecie. To właśnie ze względu na miejsca wyścigów, jak również na program socjalny absolutnego wielkie wydarzenie, którego nie można przegapić. I właśnie dlatego jesteśmy zadowoleni, że Nautica 450 wystartuje w tych regatach.

Regaty na Zatoce Lubeckiej będą kolejną po regatach w Gdańsku i Berlinie okazją do współzawodniczenia polskich i niemieckich załóg, ponieważ właśnie te trzy imprezy tworzą cykl Euro Cup klasy Nautica 450.

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo na stronie www.nauticaboats.pl oraz www.d-one.sails.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911