TYP: a1

Klasa Nautica 450 na regatach Travemünde Woche

piątek, 3 maja 2013
Informacja prasowa
Jesteśmy u progu nowego sezonu na wodzie, a klasa Nautica 450 przygotowała ponownie ciekawy kalendarz wydarzeń. Oprócz nowych lokalizacji takich jak Dąbrowa Górnicza (jezioro Pogoria) wprowadziliśmy także na początku sezonu treningi klasowe, które pomogą szlifować formę i umiejętności wśród załóg. Nową okazją na spróbowanie swoich sił w klasie będzie także czarter łódek, które będą w ograniczonej ilości dostarczane na regaty i treningi.

Najważniejsze w sezonie pozostaną jednak dwie lipcowe imprezy – Czwarte Mistrzostwa Polski podczas regat Nord CUP w Gdańsku (5-7.7) – Górkach Zachodnich oraz Otwarte Mistrzostwa Niemiec podczas Travemünde Woche (20-22.7).

"Każdego roku, Travemünde Woche otwiera się na nowe klasy. Chcemy wyznaczać nowe trendy. Dlatego chętnie witamy dwuosobową łódkę Nautica 450 - nowość w programie TW 2013", wyjaśnia Jens Kath, dyrektor sportowy Travemünde Woche.

Tydzień regatowy Travemünde gości ok. 1500 aktywnych żeglarzy i oferuje szereg imprez na brzegu. To sprawia, że ​​ Travemünder Woche, który jest organizowany po raz 124 jest jedną z największych imprez żeglarskich na świecie. To właśnie ze względu na miejsca wyścigów, jak również na program socjalny absolutnego wielkie wydarzenie, którego nie można przegapić. I właśnie dlatego jesteśmy zadowoleni, że Nautica 450 wystartuje w tych regatach.

Regaty na Zatoce Lubeckiej będą kolejną po regatach w Gdańsku i Berlinie okazją do współzawodniczenia polskich i niemieckich załóg, ponieważ właśnie te trzy imprezy tworzą cykl Euro Cup klasy Nautica 450.

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo na stronie www.nauticaboats.pl oraz www.d-one.sails.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 July

"Emirates Team New Zealand" wygrywa Louis Vuitton Act 12 w Walencji.
niedziela, 2 lipca 2006
W Gdańsku na jachcie "Borlevento" rozpoczął rejs Kpt. Mieczysław Siarkiewicz z załogą Żeglarskiego Klubu Morskiego w Katowicach, w czasie którego opłynięto lodowaty Svalbard.
wtorek, 2 lipca 1996
W wieku 96 lat w Las Vegas umiera Briggs Cunningham, skipper "Columbii" w zwycięskich regatach o Puchar Ameryki.
środa, 2 lipca 2003
Z Helu wypłynął słynny s/y "Euros" pod Kpt. Aleksandrem Kaszowskim; rejs zaznaczył się sforsowaniem cieśniny Pentland Firth na jachcie bez silnika i nocą.
środa, 2 lipca 1969