TYP: a1

"Rzeki to idące drogi" - Shanties 2012

niedziela, 26 lutego 2012
MB
Początkowo mogło by się wydawać, że koncert piosenki turystycznej dla dość konserwatywnej branżowej publiczności Shanties jest pomysłem nieco kosmicznym. Miejsce tego koncertu też odbiegało od normy, ponieważ pierwszy raz część koncertów Shanties przeniosła się do klubu Studio na miasteczku studenckim AGH.

Okazało się, że obie te koncepcje sprawdziły się. Klub jako miejsce koncertu był nieco bardziej obszerny niż Rotunda, natomiast publiczność stawiła się licznie, potwierdzając, że piosenka żeglarska oraz turystyczna są ze sobą mocno związane.

Koncert rozpoczął zespół EKT Gdynia, dalej przeplatały się zespoły śpiewające piosenkę turystyczną i żeglarską. Podczas występu śląskiej grupy Siudma Góra entuzjazm publiczności wzbudziła trębaczka, krakowianka Aleksandra Guguła. Dalej wystąpił Klang ze składanką piosenek wodniackich, przypominając harcerską przeszłość członków zespołu, później Oj tam spowodował, że część publiczności zatańczyła pod sceną.

Ostatnim wykonawcą była gwiazda wieczoru, czyli kultowy dla piosenki turystycznej zespół "Wolna grupa Bukowina". Publiczność przyjęła zespół gorąco, większość piosenek śpiewając razem z artystami. W połowie występu na scenie zaprezentował się Irlandczyk, Tony Milner, poznany przez członków grupy w jednym z irlandzkich pubów, który razem z publicznością zaśpiewał m.in. Fiddler's Green. Po jego występie nastąpiły najbardziej znane piosenki "Wolnej grupy", pojawił się też ponownie Mirek Koval Kowalewski, który dołączył do zespołu w piosence "Rzeka". Koncert zakończyły dwa bisy oraz owacja na stojąco. Mamy nadzieję na ponowny taki koncert za rok.

Koncert piosenki żeglarskiej i turystycznej "Rzeki to idące drogi"
reżyseria i prowadzenie: Krzysztof Jurkiewicz

Fot. Tomasz Jastrzębski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972