TYP: a1

"Rzeki to idące drogi" - Shanties 2012

niedziela, 26 lutego 2012
MB
Początkowo mogło by się wydawać, że koncert piosenki turystycznej dla dość konserwatywnej branżowej publiczności Shanties jest pomysłem nieco kosmicznym. Miejsce tego koncertu też odbiegało od normy, ponieważ pierwszy raz część koncertów Shanties przeniosła się do klubu Studio na miasteczku studenckim AGH.

Okazało się, że obie te koncepcje sprawdziły się. Klub jako miejsce koncertu był nieco bardziej obszerny niż Rotunda, natomiast publiczność stawiła się licznie, potwierdzając, że piosenka żeglarska oraz turystyczna są ze sobą mocno związane.

Koncert rozpoczął zespół EKT Gdynia, dalej przeplatały się zespoły śpiewające piosenkę turystyczną i żeglarską. Podczas występu śląskiej grupy Siudma Góra entuzjazm publiczności wzbudziła trębaczka, krakowianka Aleksandra Guguła. Dalej wystąpił Klang ze składanką piosenek wodniackich, przypominając harcerską przeszłość członków zespołu, później Oj tam spowodował, że część publiczności zatańczyła pod sceną.

Ostatnim wykonawcą była gwiazda wieczoru, czyli kultowy dla piosenki turystycznej zespół "Wolna grupa Bukowina". Publiczność przyjęła zespół gorąco, większość piosenek śpiewając razem z artystami. W połowie występu na scenie zaprezentował się Irlandczyk, Tony Milner, poznany przez członków grupy w jednym z irlandzkich pubów, który razem z publicznością zaśpiewał m.in. Fiddler's Green. Po jego występie nastąpiły najbardziej znane piosenki "Wolnej grupy", pojawił się też ponownie Mirek Koval Kowalewski, który dołączył do zespołu w piosence "Rzeka". Koncert zakończyły dwa bisy oraz owacja na stojąco. Mamy nadzieję na ponowny taki koncert za rok.

Koncert piosenki żeglarskiej i turystycznej "Rzeki to idące drogi"
reżyseria i prowadzenie: Krzysztof Jurkiewicz

Fot. Tomasz Jastrzębski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 September

Na żaglowcu "Fryderyk Chopin" rozpoczęła się kolejna "Szkoła pod Żaglami".
sobota, 25 września 2004
Z s/y "Tadeusz" w czasie silnego sztormu za burtą znalazła się młoda żeglarka; poszukiwania nie dały rezultatu.
niedziela, 25 września 1983
Na wysokości miejscowości Lubiatów, w wyniku wywrotki i doznanych uszkodzeń, zatonął s/y "Polaris"; jeden z członków załogi poniósł śmierć.
niedziela, 25 września 1983
Przy wejściu do Górek Wschodnich rozbił się s/y "Cefeusz"; śmierć poniosło 5 żeglarzy.
niedziela, 25 września 1966
Urodził się Horatio Nelson, admirał brytyjski, m.in. zwycięsca bitwy pod Trafalgarem.
poniedziałek, 25 września 1758
Rusza II wyprawa Krzysztofa Kolumba.
środa, 25 września 1492