TYP: a1

Rybnik Spring Cup 2016 już w ten weekend

czwartek, 14 kwietnia 2016
Informacja prasowa
W najbliższy weekend, 16 i 17 kwietnia zostaną rozegrane regaty match racingowe Rybnik Spring Cup zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski i Niemiec.

Rybnik Spring Cup 2016


Na wodach Zalewu Rybnickiego pojawią się zawodnicy walczący o punkty do rankingu Pucharu Świata ISAF w żeglarstwie meczowym. Po zeszłorocznych bardzo udanych inauguracyjnych regatach meczowych na Zalewie, czyli Rybnik Match Race i dzięki integracji lokalnego środowiska regatowego, członków KS Górnik Boguszowice, Klubu Żeglarskiego im. Kpt. Pierożka i Koga-Kotwice, udało się kontynuować współpracę z organizatorami regat meczowych Polish Match Tour. Dzięki temu w tym roku w Rybniku odbędą się aż 3 rundy regat Polish Match Tour oraz 2 specjalistyczne seminaria/szkolenia regatowe dla załóg z całej Polski i 2 edycje Rybnickiej Ligi Regatowej na wiosnę i na jesieni.

Organizatorzy otrzymali 16 aplikacji od załóg które chciały wziąć udział w tych zawodach, ale formuła regat dopuszcza start tylko 10 załóg. Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

Planowanych jest rozegranie ok 50 krótkich wyścigów/meczów eliminacyjnych 1 na 1 a po nich finały dla najlepszych 2 załóg. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w 9 wyścigach. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej.
Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 2 arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu w okolicy Hotelu Stodoły, doskonale widoczne dla publiczności również z Zapory.

”Pierwsze regaty meczowe na Śląsku w 2015 roku były dużym sukcesem, udało się to dzięki dobrej współpracy z lokalnymi klubami. Dzięki temu zdecydowaliśmy się kontynuować organizacje imprez na Zalewie Rybnickim i zaplanowaliśmy bardzo aktywny sezon regatowy. 3 imprezy meczowe, 2 akademie regatowe oraz 2 edycje Rybnickiej Ligi Regatowej czyli 8 regat, to bardzo ambitny plan. Rybnik Spring Cup to regaty rangi grade4 w skali od 1 (max) do 5, wiec na starcie pojawią się głównie zawodnicy klasyfikowani powyżej 100 miejsca w rankingu sterników ISAF. Faworytem regat będzie na pewno Szymon Szymik, triumfator zeszłorocznych regat oraz Jens Hartwig, obecnie 97 w rankingu Pucharu Świata. Kolejnym mocnym zawodnikiem będzie Piotr Harasimowicz z Poznania który trenował na Zalewie przez… 7 weekendów od grudnia do lutego! Na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków, więc warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew aby pooglądać zmagania. W piątek treningi, w sobotę eliminacje a w niedzielę półfinały i finały.” – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour

Organizatorem regat Rybnik Match Race jest MT Partners – Polish Match Tour oraz klub KS Górnik Boguszowice przy współpracy z Hotelem Stodoły. Bazą regat jest przystań Hotelu Stodoły przy ulicy Cisowej. Otwarcie regat planowane jest w sobotę 16 kwietnia o godz. 09.00. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16 w pobliżu zapory.
Tagi: Rybnik Spring Cup 2016, regaty, zawody
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998