TYP: a1

Legia Warszawa reaktywuje sekcję żeglarską

piątek, 11 marca 2016
Redakcja/MF
Legia Warszawa w porozumieniu z Akademią Kusznierewicza podpisała umowę, na mocy której zostanie reaktywowana sekcja żeglarska klubu. Pierwszym krokiem będzie letni obóz, który jednocześnie stanie się naborem do sekcji dla najmłodszych.


Fot. Legia.com

Sekcja żeglarska Legii Warszawa oparta jest o niezależny podmiot - stowarzyszenie "Akademia Żeglarska". W strukturze stowarzyszenia i w jego władzach znalazły są osoby związane od wielu lat z Legią Warszawa, pasjonaci żeglarstwa, przedsiębiorcy, a także eksperci z takich dziedzin, jak psychologia, fizjoterapia, prawo, media, turystyka, mechatronika, finanse i zarządzanie.

Partnerem sekcji jest Akademia Kusznierewicza, firma założona przez mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza w 2012 roku, organizująca obozy, regaty oraz szkolenia żeglarskie. Infrastruktura Akademii- ośrodki nad jeziorem Zegrzyńskim i na Mazurach, jachty, sprzęt sportowo-rekreacyjny, będzie wykorzystywana przez żeglarzy Legii. Docelowo planuje się stworzenie nowej bazy szkoleniowej dla sekcji.

Program szkoleniowy sekcji żeglarskiej zacznie się dwutygodniowego obozu żeglarskiego, który będzie jednocześnie naborem do sekcji regatowej. Zajęcia i treningi sekcji ruszą od nowego roku szkolnego w cyklu weekendowym. Treningi na wodzie odbywać się będą w bazie żeglarskiej Akademii Kusznierewicza nad Zalewem Zegrzyńskim. Program zajęć został przygotowany następująco: w miesiącach wrzesień - październik i kwiecień - czerwiec prowadzone będą treningi żeglarskie i zajęcia z teorii żeglowania na łódkach klasy Optimist. Natomiast w miesiącach listopad - marzec zawodnicy będą uczestniczyć w zajęciach ogólnorozwojowych dwa razy w tygodniu (pływalnia, zajęcia na sali gimnastycznej, piłka nożna, sporty walki i wiele innych). Wraz z rozwojem żeglarskim dzieci będą szkolone w zakresie żeglugi na sprzęcie adekwatnym do wieku i wagi w klasach żeglarskich przygotowawczych i olimpijskich.
Do sekcji rekrutowane będą dzieci w wieku 7-11 lat.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580