TYP: a1

Ruszył nabór do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina

poniedziałek, 2 marca 2015
Informacja prasowa
W poniedziałek, 2 marca, o godzinie 10:00 ruszyła rekrutacja do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na regaty Baltic Tall Ships Regatta 2015. Miasto Szczecin reprezentować będzie około 16 członków załóg, którzy popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: s/y DAR SZCZECINA i s/y ZRYW.

Fot. Andrzej Wiśniewski
Fot. Andrzej Wiśniewski

Podczas nadchodzących Baltic Tall Ships Regatta załogi będą zmagać się z morskim żywiołem i swoimi słabościami na trasie Kłajpeda – Szczecin. Członkowie Reprezentacji zaokrętują się na jachty w Gdańsku.

W regatach może wziąć udział młodzież w wieku od 16 lat. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby związane ze Szczecinem poprzez miejsce pracy, nauki lub zamieszkania. Liczyć się będzie umiejętność pracy w zespole, znajomość języków obcych, zdolności artystyczne i sportowe, jak również doświadczenie żeglarskie. Po zakończeniu rekrutacji rozpoczną się warsztaty obejmujące szkolenie żeglarskie i marynistyczne, zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu ratownictwa. Członkowie Reprezentacji nauczą się też jak prowadzić animacje w portach oraz będą pracować przy jachtach.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić deklarację znajdującą się na stronie ttsr.eu. Miasto Szczecin pokrywa 50% kosztów rejsów odbywających się w ramach Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na Baltic Tall Ships Regatta 2015.

Rekrutacja do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na Baltic Tall Ships Regatta 2015 krok po kroku:

  1. Rekrutacja poprzez formularz na stronie www.ttsr.eu: należy zarejestrować się bezpośrednio na stronie www.ttsr.eu
  2. Po założeniu konta w serwisie będzie można dokonać rejestracji poprzez uzupełnienie danych profilowych i wypełnienie deklaracji
  3. Kandydat w zwrotnym e-mailu otrzyma informację o pobraniu deklaracji, którą należy dokładnie sprawdzić pod kątem wprowadzonej treści, wydrukować i po uzupełnieniu wszystkich załączników złożyć w Centrum Żeglarskim osobiście lub pocztą.

Uwaga! Koszt uczestnictwa w regatach dla członków Reprezentacji to 50 % ceny rejsu, czyli wpłata uczestnika.

s/y DAR SZCZECINA
Gdańsk – Kłajpeda – Szczecin
Termin: 1 – 15.06.2015
Dni: 15
Cena rejsu: 3.060 zł
Wpłata uczestnika: 1.530 zł

s/y ZRYW
Gdańsk – Kłajpeda – Szczecin
Termin: 1 – 15.06.2015
Dni: 15
Cena rejsu: 3.040 zł
Wpłata uczestnika: 1.520 zł

Koordynatorzy Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na Baltic Tall Ships Regatta 2015:
Beata Prell
Tomasz Seidler
T: 91 4615391,
b.prell@centrumzeglarskie.pl
t.seidler@centrumzeglarskie.pl

Więcej informacji na stronach www.ttsr.eu i www.centrumzeglarskie.pl

W czerwcu 2015 roku do Szczecina powrócą wielkie żaglowce. Finał regat Baltic Tall Ships Regatta 2015 odbędzie się w Szczecinie w dniach 12-15 czerwca. W tym czasie gościć bedziemy około 50 wielkich żaglowców, które wcześniej będą rywalizować na Bałtyku. Regaty Bałtyckie to swego rodzaju „przedsmak” kolejnego, wielkiego finału The Tall Ships Races, który odbędzie się w Szczecinie 5–8 sierpnia 2017 roku. Przy Wałach Chrobrego i Łasztowni zacumuje wtedy około stu żaglowców i jachtów.
Tagi: Baltic Tall Ships Regatta, Szczecin, Dar Szczecina, wolontariat
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 August

Na Atlantyku "Orange II" bije rekord żeglugi dobowej - 706,2 Mm (średnia 29 węzłów)
poniedziałek, 23 sierpnia 2004
Zmarła Halina Stefanowska, dziennikarka, autorka tekstów piosenek żeglarskich, popularyzatorka kultury morskiej
niedziela, 23 sierpnia 1987
Wyruszył w rejs na Kubę s/y "Odkrywca" z załogą pod dowództem Kapitana Wiesława Kłosowskiego (cumował w Hawanie 14 grudnia tego roku)
czwartek, 23 sierpnia 1973
W Hamburgu zwodowano żaglowiec szkolny "Gorch Fock", następcę "Gorch Flock I" (który w ramach odszkodowań wojennych został przejęty przez Rosjan i nadal pływa pod nazwą "Towariszcz"
piątek, 23 sierpnia 1957
W Warszawie urodził się Jerzy Kuliński, żeglarz, a przede wszystkim autor znakomitych locji przeznaczonych dla żeglarzy
piątek, 23 sierpnia 1935