TYP: a1

Regaty o Puchar Mariny w silnej obsadzie

czwartek, 21 czerwca 2012

Źródło: www.mosir.gda.pl
W miniony weekend aż 43 jednostki podjęły wyzwanie dobycia głównego trofeum w Regatach o Puchar Mariny. To rekord frekwencji tej popularnej i nagrodzonej niedawno tytułem najlepszej imprezy żeglarskiej w ramach Pucharu Zatoki Gdańskiej. Tak silna obsada gwarantowała wysoki poziom sportowy, a także doskonałe widowisko dla sympatyków żagli, którzy zechcieli pokibicować załogom przy molo w Gdańsku-Brzeźnie.


Żeglarze walczyli w trzech klasach: ORC International, KWR i turystycznej. Regaty posiadały licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są zaliczane do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, Pucharu Zatoki Gdańskiej.

Dwudniowa impreza podzielona obejmowała 4 wyścigi, po dwa każdego dnia. Sobotnie warunki meteorologiczne nie sprzyjały zbytnio żeglarzom, ani obserwatorom. Natomiast niedziela wyglądała już odmiennie. Ładna pogoda i przede wszystkim silniejszy wiatr uczyniły rywalizację znacznie ciekawszą. Podmuchy wiatru o charakterze szkwałowym przysparzała od czasu do czasu pewne problemy niektórym załogom. Początek pierwszego niedzielnego biegu to efektowne żeglowanie przy nadmuchanych spinakerach, co podobało się widzom licznie zgromadzonym na molo.

Więcej: www.mosir.gda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze