TYP: a1

Regaty o Memoriał Juliusza Sieradzkiego zakończone

poniedziałek, 14 września 2015
Informacja prasowa
W dniach 12-13 września w Sopocie odbyły się regaty o Memoriał Juliusza Sieradzkiego rozgrywane w narodowej klasie OMEGA.

Memoriał Juliusza Sieradzkiego

Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji na trudnym sopockim akwenie została załoga „Błękitny Piotruś” z Giżycka w składzie: Krzysztof Małecki, Piotr Małecki, Bartłomiej Banasik. Drugą pozycję zajął „Sailing Team Suwałki” - Daniel Sokołowski, Magdalena Jaskulska, Mieszko Mórawski, a trzecią załoga „Ocean Sails” (UKS Florek, Sierakowice) - Igor Tarasiuk, Bartosz Sadowski i Alicja Bronk.

"Regaty odbyły się w trudnych warunkach, ale udało nam się przeprowadzić 9 wyścigów" - podsumował zmagania sędzia główny regat Roman Chyła. - "Zmienny wiatr o sile dochodzącej do 5°B i duża fala, szczególnie pierwszego dnia, sprawiały, że łódki miały liczne awarie sprzętu. Zdarzyły się wywrotki i niestety złamany maszt."

Memoriał Sieradzkiego

Regaty o Memoriał Juliusza Sieradzkiego zorganizowane zostały dla uczczenia słynnego polskiego żeglarza i konstruktora jachtu OMEGA. Gospodarzem regat był Sopot, w którym Sieradzki spędził większość życia. W sobotę przed rozpoczęciem rywalizacji delegacja organizatorów złożyła wieńce oraz zapaliła znicze na grobie Juliusza Sieradzkiego na cmentarzu katolickim w Sopocie.

Nagrody – puchary za II i III miejsce, odzież i gadżety żeglarskie, książki – ufundował Pomorski Związek Żeglarski; Rooto System – chemię jachtową; prezydent Sopotu – puchar za I miejsce, a Żeglarski.info - bony na farby o wartości 1000 zł.

Organizatorem Memoriału był Pomorski Związek Żeglarski oraz SKŻ Ergo Hestia Sopot, a partnerem miasto Sopot i Polski Związek Klasy OMEGA.
Tagi: regaty, memoriał
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 lipca

8 lipca 1944 ORP Dragon, pierwszy polski krążownik, zostaje storpedowany przez „żywą torpedę” typu Neger.
sobota, 8 lipca 1944
W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932