TYP: a1

64. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej już za 5 dni

poniedziałek, 28 września 2015
Informacja prasowa
Do północy w środę, 30 września trwają jeszcze zapisy do największego wyścigu żeglarskiego na Zatoce Gdańskiej – "Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej”, który odbędzie się w sobotę 3 października.

Błękitna Wstęga
Fot. Tadeusz Lademann

Od wtorku na stronie regat oraz Facebooku będzie zamieszczana uaktualniana codziennie prognoza pogody na sobotę przygotowana przez partnera regat - Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Oddziału Morskiego IMGW-PIB w Gdyni.

Regaty o „Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej” od lat są atrakcją dla żeglarzy, którzy czekają na nie przez cały sezon, jak również i dla fanów żeglarstwa. W sobotę 3 października start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 11.00 i odbędzie się z redy portu jachtowego w Gdyni. Trasa regat prowadzi wzdłuż wybrzeża z Gdyni do Gdańska i z powrotem, więc startujące jednostki są doskonale widoczne z brzegu, co przyciąga widzów, którzy z trójmiejskich plaż kibicują startującym. Po zakończeniu wyścigu, zgodnie z wieloletnią tradycją, organizatorzy zapraszają uczestników do hangaru YK STAL na Sailors Party z rozgrzewającym poczęstunkiem i muzyką na żywo – jedną z ostatnich okazji do spotkań w gronie żeglarskim w tym sezonie. Około godziny 18 odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup oraz wręczenia „Błękitnej Wstęgi” dla najszybszego i "Czerwonej Latarni" dla jachtu, który ostatni przekroczył linię mety.

UWAGA: W tym roku zgłoszenia do regat odbywają się tylko online poprzez stronę regat i trwają do 30 września. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane. Formularz zgłoszeniowy: http://64.blekitnawstega.pl/wp-content/uploads/zgloszenie/.

Jeśli ktoś chciałby wystartować w regatach o Błękitną Wstęgę i nie ma na czym lub ma jacht, ale nie może skompletować załogi, proszony jest o kontakt gielda@ykstal.org.pl.

Wszelkie informacje i dokumenty związane z wyścigiem znajdują się na stronie: www.blekitnawstega.pl. Facebook: https://www.facebook.com/BlekitnaWstega
Tagi: Błękitna Wstęga
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 May

W Gdyni odbywa się chrzest "MK Cafe Posti".
sobota, 25 maja 2002
Zakończenie samotnego rejsu dookoła świata Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez". Trasa rejsu prowadziła z Newport przez Atlantyk do Cape Town, dalej przez Ocean Indyjski do Hobart na Tasmanii, potem przez Pacyfik do Port Stanley na Falklandach i prze
piątek, 25 maja 1973