TYP: a1

Radek Furmański mistrzem świata juniorów w windsurfingu

wtorek, 28 października 2014
Informacja prasowa
W trakcie rozgrywanych w amerykańskim Clearwater u wybrzeży Florydy mistrzostw świata juniorów najlepszym zawodnikiem w olimpijskiej klasie RS:X okazał się Radek Furmański. To już kolejny sukces polskiego zawodnika, będącego członkiem Volvo Youth Saling Team Poland, który wcześniej zdobył złoty medal mistrzostw Europy.

Radek Furmański

Zwycięstwo nie przyszło polskiemu zawodnikowi bez problemów. Przed ostatnim wyścigiem zajmował drugie miejsce, tuż za Mattią Cambonim z Włoch. Ostatecznie to jednak Radek Furmański okazał się lepszy, przypływając do mety jako pierwszy w podwójnie punktowanym etapie medalowym. Dzięki temu to właśnie zawodnik reprezentujący Volvo Youth Saling Team Poland mógł ostatecznie cieszyć się ze złotego medalu i tytułu mistrza świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X. Zwycięstwo w Clearwater to kolejny sukces Furmańskiego, który w lipcu bieżącego roku w tureckim Cesme wywalczył złoty medal mistrzostw Europy juniorów.

W mistrzostwach brała udział również inna reprezentantka Volvo Youth Saling Team Poland – Zuzanna Czuryło, której niewiele zabrakło by cieszyć się z miejsca na podium. Ostatecznie ukończyła ona mistrzostwa na 5. pozycji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ducha walki, a naszemu młodemu mistrzowi życzymy kolejnych sukcesów na wodzie!

Wspieranie sportu jest jednym z elementów strategii Volvo Auto Polska. Firma aktywnie angażuje się przede wszystkim w działalność żeglarską poprzez wspieranie wydarzeń takich jak Volvo Gdynia Sailing Days czy Volvo Ocean Race. Wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim Volvo Auto Polska stworzyło również projekt Volvo Youth Sailing Team Poland, wspierający młodych polskich żeglarzy. Jest to inwestycja w zawodników, którzy w przyszłości mogą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911