TYP: a1

Radek Furmański mistrzem świata juniorów w windsurfingu

wtorek, 28 października 2014
Informacja prasowa
W trakcie rozgrywanych w amerykańskim Clearwater u wybrzeży Florydy mistrzostw świata juniorów najlepszym zawodnikiem w olimpijskiej klasie RS:X okazał się Radek Furmański. To już kolejny sukces polskiego zawodnika, będącego członkiem Volvo Youth Saling Team Poland, który wcześniej zdobył złoty medal mistrzostw Europy.

Radek Furmański

Zwycięstwo nie przyszło polskiemu zawodnikowi bez problemów. Przed ostatnim wyścigiem zajmował drugie miejsce, tuż za Mattią Cambonim z Włoch. Ostatecznie to jednak Radek Furmański okazał się lepszy, przypływając do mety jako pierwszy w podwójnie punktowanym etapie medalowym. Dzięki temu to właśnie zawodnik reprezentujący Volvo Youth Saling Team Poland mógł ostatecznie cieszyć się ze złotego medalu i tytułu mistrza świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X. Zwycięstwo w Clearwater to kolejny sukces Furmańskiego, który w lipcu bieżącego roku w tureckim Cesme wywalczył złoty medal mistrzostw Europy juniorów.

W mistrzostwach brała udział również inna reprezentantka Volvo Youth Saling Team Poland – Zuzanna Czuryło, której niewiele zabrakło by cieszyć się z miejsca na podium. Ostatecznie ukończyła ona mistrzostwa na 5. pozycji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ducha walki, a naszemu młodemu mistrzowi życzymy kolejnych sukcesów na wodzie!

Wspieranie sportu jest jednym z elementów strategii Volvo Auto Polska. Firma aktywnie angażuje się przede wszystkim w działalność żeglarską poprzez wspieranie wydarzeń takich jak Volvo Gdynia Sailing Days czy Volvo Ocean Race. Wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim Volvo Auto Polska stworzyło również projekt Volvo Youth Sailing Team Poland, wspierający młodych polskich żeglarzy. Jest to inwestycja w zawodników, którzy w przyszłości mogą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809