TYP: a1

Ruszyły zapisy na jubileuszowy Nord CUP

piątek, 10 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Regaty Nord CUP coraz bliżej. W tym roku będziemy obchodzić jubileusz, gdyż Nord CUP odbędzie się już po raz dziesiąty! Rywalizacje żeglarzy obserwować będzie można podczas 9 dni regatowych, od 27 czerwca do 5 lipca. Bazą regat po raz kolejny będzie AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w gdańskich Górkach Zachodnich.


Otwarte są już zapisy na regaty. Załogi, które chcą wystartować w regatach Nord CUP 2015 powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.nordcup.pl w zakładce "Zgłoszenia on-line". Na stronie internetowej regat oraz profilu regat na Facebooku pojawiać się będą wszystkie aktualności i ważne informacje dotyczące regat.

Jubileuszowa edycja Nord CUP obfitować będzie jak zawsze w liczne starty klas żeglarskich, jednak po raz pierwszy wyłonieni zostaną Mistrzowie Europy, gdyż podczas X regat Nord CUP odbędą się Mistrzostwa Europy klasy Korsarz "Korsar Euro CUP". Również po raz pierwszy rozegrane zostaną Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC oraz Mistrzostwa Polski ORC Sportboat. Jachty morskie rywalizować będą także w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej ORC Club. Oprócz jachtów morskich o tytuły Mistrza Polski walczyć będą też załogi jachtów Laser Standard (juniorzy), Laser 4.7 (kobiety), Hobie 16, Hornet i Nautica 450. Ponad to dla większości klas będą to starty zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

Regaty Nord CUP to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Na wodzie rywalizują zarówno młodzi adepci sztuki żeglarskiej, dla których często są to pierwsze starty w dużej imprezie, jak też doświadczeni zawodnicy. Jednak regaty Nord CUP to nie tylko rywalizacja. To wielkie żeglarskie święto i wspaniała atmosfera, gdzie Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na jachcie mogą porozmawiać na lądzie z utytułowanymi sportowcami podpytując o ich doświadczenia, technikę, wspomnienia. W minionych edycjach regat spotkać można było mi.in. Mateusza Kusznierewicza, Piotra Kulę, Zbigniewa Gutkowskiego, Piotra Tarnackiego… a to tylko niektórzy znani żeglarze, którzy się tam pojawili. Od kilku edycji, w drugą sobotę regat rozgrywany jest też Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy regaty Nord CUP ze zlotem żaglowców Baltic Sail Gdańsk.
Tagi: NordCUP, AZS, Górki Zachodnie, regaty, Gdańsk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971