TYP: a1

Puchar Europy w żeglarstwie - Miarczyński i Klepacka na prowadzeniu

czwartek, 22 maja 2014
Informacja prasowa PZŻ
RS X
Fot. archiwum PZŻ
Drugiego dnia regat Delta Lloyd Reagatta zaliczanych do EUROSAF Champions Cup świetnie znów spisała się kadra Energa Sailing Team Poland.

Wśród panów króluje Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Polak po pięciu wyścigach pozostaje liderem. Drugiego dnia zdecydowanie przyspieszył Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Reprezentant Energa Sailing Team Poland wygrał oba środowe wyścigi i wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. „Po udanym początku sezonu warto było zobaczyć jak wygląda sytuacja z tyłu naszej stawki – żartował Piotr Myszka po rezultatach pierwszego dnia, kiedy żeglował za czołówką – Teraz biorę się jednak ostro do pracy”.

Naszych mistrzów rozdziela inny wielki specjalista od klasy RS:X mistrz olimpijski Dorian Van Risselberge. Holender na swoich wodach bardzo chce pokazać swoją klasę. Polacy się nie dają. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) jest szósty.

Sprawa zwycięstwa wśród kobiet będzie zapewne polską rozgrywką, bo nasze reprezentantki rządzą i dzielą w Medemblik. Po dobrym początku Mai Dziarnowskiej (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która po pierwszym dniu była liderką, do solidnej pracy wzięła się nasza brązowa medalistka z Londynu – Zofia Klepacka (YKP Warszawa). Polka w znakomitym stylu wygrała czwarty wyścig regat, a później była piąta. To wystarczyło, aby zmienić Maję na pierwszej pozycji klasyfikacji generalnej. Maja jest wiceliderką; „Na wodzie walczymy na całego. Każda chce wygrać – opisuje wewnątrz kadrową rywalizację Maja Dziarnowska z Energa Sailing Team Poland – nasze przyjaźnie zaczynają się po powrocie na brzeg”. Czwarte miejsce zajmuje Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), dobrze radzi sobie też Kamila Smektała (YKP Warszawa), która jest szósta. Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin) jest dziewiąta.

Dobry występ zanotowała dziś także nasza załoga w klasie 49er. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) wygrali czwarty wyścig i w klasyfikacji generalnej zajmują piąte miejsce. Dziesiąte wśród załóg klasy 470 są Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin).


Oficjalna strona regat: http://www.deltalloydregatta.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 June

Z przystani AKM w Górkach Zachodnich wyruszyli na wyprawę dookoła świata na jachcie "Antica" Jerzy Wąsowicz i Andrzej Sochaj (ze zmieniającymi się załogami; wyprawa trwała do 1997 r.).
niedziela, 30 czerwca 1991
W rejs na Spitsbergen wyruszył s/y "Euros" pod Kapitanem Aleksandrem Kaszowskim; w trudnych warunkach pogodowych i kłopotach z jachtem żeglarze przepłynęli 5047 Mm i powrócili do Górek Zachodnich 2 września.
czwartek, 30 czerwca 1977
Kazimierz Jaworski na "Spanielu" kończy regaty OSTAR jako drugi w swojej klasie i trzeci w punktacji generalnej.
środa, 30 czerwca 1976