TYP: a1

Puchar Europy w żeglarstwie - Miarczyński i Klepacka na prowadzeniu

czwartek, 22 maja 2014
Informacja prasowa PZŻ
RS X
Fot. archiwum PZŻ
Drugiego dnia regat Delta Lloyd Reagatta zaliczanych do EUROSAF Champions Cup świetnie znów spisała się kadra Energa Sailing Team Poland.

Wśród panów króluje Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Polak po pięciu wyścigach pozostaje liderem. Drugiego dnia zdecydowanie przyspieszył Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Reprezentant Energa Sailing Team Poland wygrał oba środowe wyścigi i wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. „Po udanym początku sezonu warto było zobaczyć jak wygląda sytuacja z tyłu naszej stawki – żartował Piotr Myszka po rezultatach pierwszego dnia, kiedy żeglował za czołówką – Teraz biorę się jednak ostro do pracy”.

Naszych mistrzów rozdziela inny wielki specjalista od klasy RS:X mistrz olimpijski Dorian Van Risselberge. Holender na swoich wodach bardzo chce pokazać swoją klasę. Polacy się nie dają. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) jest szósty.

Sprawa zwycięstwa wśród kobiet będzie zapewne polską rozgrywką, bo nasze reprezentantki rządzą i dzielą w Medemblik. Po dobrym początku Mai Dziarnowskiej (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która po pierwszym dniu była liderką, do solidnej pracy wzięła się nasza brązowa medalistka z Londynu – Zofia Klepacka (YKP Warszawa). Polka w znakomitym stylu wygrała czwarty wyścig regat, a później była piąta. To wystarczyło, aby zmienić Maję na pierwszej pozycji klasyfikacji generalnej. Maja jest wiceliderką; „Na wodzie walczymy na całego. Każda chce wygrać – opisuje wewnątrz kadrową rywalizację Maja Dziarnowska z Energa Sailing Team Poland – nasze przyjaźnie zaczynają się po powrocie na brzeg”. Czwarte miejsce zajmuje Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), dobrze radzi sobie też Kamila Smektała (YKP Warszawa), która jest szósta. Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin) jest dziewiąta.

Dobry występ zanotowała dziś także nasza załoga w klasie 49er. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) wygrali czwarty wyścig i w klasyfikacji generalnej zajmują piąte miejsce. Dziesiąte wśród załóg klasy 470 są Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin).


Oficjalna strona regat: http://www.deltalloydregatta.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871