TYP: a1

Puchar Bałtyku Południowego - uroczyste zakończenie III edycji i dekoracja zwycięzców

czwartek, 15 października 2015
Informacja prasowa | Ewa Górska
W sobotę 17 października 2015r. grudnia o godz. 17 w Elblągu w hotelu Młyn odbędzie się uroczystość zakończenia kolejnej edycji cyklu regat Puchar Bałtyku Południowego. Otwarcia gali dokona wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. Obecność zapowiedzieli również przedstawiciele marszałków województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz konsul generalny RP w Kaliningradzie i konsul generalny FR w Gdańsku.

Tadeusz Lademann
Fot. Tadeusz Lademann

W sezonie 2015 Puchar Bałtyku Południowego obejmował 3 klasyfikacje (generalna, morska, najaktywniejszy sternik) w 3 grupach KWR, ORC Club, OPEN. Kalendarz obejmował 26 regat w 4 regionach: zachodniopomorskim, pomorskim, elbląskim i kaliningradzkim. W grupie KWR odbyły się 22 imprezy (w tym 6 morskich), w których w sumie sklasyfikowano 127 jachtów. W ORC Club rozegrano 13 regat (4 morskie) i sklasyfikowano 71 uczestników. W grupie OPEN - 11 imprez (4 morskie) i sklasyfikowane zostały 122 jachty.

W trakcie sobotniej uroczystości zostaną wręczone nagrody uczestnikom Pucharu Bałtyku Południowego 2015. Puchary i trofea będą przyznane 3 najlepszym sternikom sklasyfikowanym w każdej grupie w klasyfikacji generalnej i osobno w klasyfikacji regat morskich. Wyróżnienia otrzymają również najaktywniejsi sternicy każdej z klasyfikowanych grup oraz nagrodzone zostaną najpopularniejsze regaty w grupie KWR, ORC Club i OPEN.

Aktualna klasyfikacja sterników znajduje się na stronie: http://zeglarski.info/kategorie/puchar-baltyku-poludniowego/

Puchar Bałtyku Południowego
(PBP) polega na objęciu wspólną klasyfikacją sterników i załogi jachtów rekreacyjnych biorących udział w tradycyjnie dotąd rozgrywanych regatach, objętych kalendarzami poszczególnych regionów. Jego celem jest integracja i uaktywnienie żeglarzy w pasie Bałtyku Południowego - od Szczecina do Kaliningradu. W projekcie uczestniczą Pomorski Związek Żeglarski, Zachodniopomorski i Elbląski Okręgowe Związki Żeglarskie oraz Gdańska i Kaliningradzka Federacja Żeglarska. Patronat nad cyklem objęli marszałkowie województw zaangażowanych w projekt.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870