TYP: a1

Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Hobie Cat 16 i regaty katamaranów o Puchar UKS NAVIGO

poniedziałek, 12 października 2015
Informacja prasowa | UKS Navigo
W dniach 10-11 października odbyły się ostatnie regaty w sezonie organizowane przez UKS NAVIGO Sopot. Były to Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Hobie Cat 16 i regaty katamaranów o Puchar UKS NAVIGO.Dla juniorów HC16 były to regaty podsumowujące cały sezon startów i treningów i po raz pierwszy rozdano medale Mistrzostw Polski.

Wiosną 2015 roku w klubie UKS NAVIGO, pod auspicjami PZŻ, powstała katamaranowa kadra regatowa juniorów Hobie Cat 16, znana pod nazwą Catamaran Youth Team Poland. Jest to grupa najbardziej zaangażowanej i utalentowanej młodzieży żeglującej na katamaranach w Polsce. Trenują na co dzień w klubie, biorą udział w zgrupowaniach oraz startują w regatach w Polsce i za granicą. Grupa składa się z siedmiu dwuosobowych załóg. Spośród nich zostanie wyłoniona drogą kwalifikacji najlepsza załoga reprezentująca Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Omanie w 2016 roku.Regaty odbyły się w bardzo słabym wietrze i w normalnych warunkach udało się przeprowadzić jeden wyścig.

Zawodnicy długo czekali na wyścigi a temperatura nie rozpieszczała. Rolę statku Komisji Regatowej pełnił sopocki ALF. Sędzią głównym regat był Bartosz Gruszka.

Zapraszamy na regaty do Sopotu w sezonie żeglarskim 2016.WYNIKI Hobie Cat 16:

1. Tymoteusz Cierzan, Oskar Niemira. 1. MP Junior.
2. Łucja Wróblewska, Filip Ronkiewicz. 2. MP Junior.
3. Bartłomiej Walencik, Wojciech Kaczmarek. 3. MP Junior.
4. Bartłomiej Janiszewski, Mateusz Kuśmierski
5. Dominika Bochdziewicz, Jakub Drogosz. 4. MP Junior.
6. Aleksandra Sroczyńska, Anna Świtajska. 5. MP Junior.

WYNIKI OPEN:

1. Aleksandra Jędryczka, Tymon Pietrzak.
2. Aleksander Hejber, Michał Głowacki.

WYNIKI A-CLASS:

1. Tymoteusz Bendyk.
2. Rafał Czepułkowski.
3. Marcin Badzio.
4. Marcin Kamiński.
5. Jacek Noetzel.
6. Andrzej Senkus.
7. Jakub Surowiec.
8. Karol Kwiatkowski.
9. Ewa Górska.
10. Jarosław Kibiersza.
Tagi: NAVIGO
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933