TYP: a1

Polacy w pierwszej dziesiątce Bacardi Cup

poniedziałek, 14 marca 2011
Weronika Morys
miamisailingweek.com
miamisailingweek.com
W sobotę 12 marca zakończyły się w Miami regaty Bacardi Cup, w których startowały polskie załogi: Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki oraz Maciej Grabowski i Łukasz Lesiński. Oba zespoły uplasowały się w pierwszej dziesiątce zawodów - pierwszy z nich na szóstym, a drugi na dziewiątym miejscu. W regatach triumfowali Francuzi, Guillaume Florent i Pascal Rambeau.


Tegoroczne regaty były już 84. imprezą z kolei. Początkowo (od 1927 roku) rozgrywane były na Kubie, a od 1962 roku odbywają się w Miami na Florydzie. W tegorocznych regatach Bacardi Cup wzięło udział 89 załóg z 21 krajów. Tabelę wyników można zobaczyć tutaj: www.yachtscoring.com.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933