TYP: a1

Piotr Kula awansuje na 9 pozycję regat o Puchar Księżniczki Zofii

piątek, 5 kwietnia 2013
Informacja prasowa

www.piotrkula.pl
Zawodnik BTŻ Biskupiec Piotr Kula utrzymuje wysoką pozycję w regatach pucharu świata rozgrywanych u wybrzeży hiszpańskiej Majorki. Po pierwszym dniu fazy finałowej olimpijczyk w klasie Finn awansował na 9 miejsce.

Wyścigi rundy finałowej rozpoczęły się w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Stabilny wiatr w granicach 15-20 węzłów spowodował, że organizatorzy bez większych problemów rozegrali po 3 wyścigi w każdej z klas.

Piotr Kula żeglował dziś bardzo równo i pewnie, dopływając do mety na 6, 11 i 14 miejscu, co w łącznej klasyfikacji daje mu 9. pozycję i dobrą pozycję wyjściową przed ostatnimi wyścigami serii finałowej. Jutrzejszy dzień będzie kluczowy w kontekście awansu do sobotniego wyścigu medalowego, który zdecyduje o końcowej kolejności regat. Pechowiec rundy eliminacyjnej Miłosz Wojewski (SEJK Pogoń Szczecin), który był pierwszym nie zakwalifikowanym do złotego finału zawodnikiem, wygrał wszystkie wyścigi grupy srebrnej co daje mu 37. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nieco poniżej średniej żeglowały zawodniczki klasy 470. Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin) tylko jeden z trzech wyścigów ukończyły w pierwszej dziesiątce przez co spadły na 13 pozycję łącznie.

Solidne wyścigi zaliczyli zawodnicy klasy 49er Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński Po 3 finałowych biegach zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk awansowali na 15 pozycję, a ich reprezentacyjni koledzy Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) są 21.

Pozytywnie w klasie Laser Radial prezentuje się młoda zawodniczka UKS FIR Warszawa Paulina Czubachowska, która ukończyła dzisiejszy pierwszy wyścig na drugiej pozycji. Kolejne dwa wyścigi kończyła na 20 miejscu, co łącznie dało jej awans na 15 miejsce. Niestety słabiej żeglowała dziś olimpijska z Londynu Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa) przez co spadła na 23 miejsce.

Wśród panów z klasy Laser swoją pozycję utrzymał Kacper Ziemiński (17) z SEJK Pogoń Szczecin.

To nie był najlepszy dzień moich zawodników w obu klasach. Jedynie Paulina i Kacper utrzymali pozycję, a reszta mocno spadła. Do tego awarię pasów balastowych zaliczył Jonasz Stelmaszyk, a żeglujący dobrze w pierwszej części regat Aleksander Arian rozchorował się i nie jest w pełni sił. Mam nadzieje, że jutro będzie znacznie lepiej –powiedział trener kadry narodowej klasy Laser i Laser Radial Bartek Szotyński

Do zakończenia regat pozostały 3 wyścigi fazy finałowej, które odbędą się w dniu jutrzejszym oraz sobotnie wyścigi medalowe.

Zapraszamy do śledzenia wyników na: http://www.trofeoprincesasofia.org. Relacje można znaleźć na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego http://www.pya.org.pl oraz na facebooku http://www.facebook.com/polsailing.
TYP: a3
0 0
Komentarze