TYP: a1

Pierwszy dzień Bojerowych Mistrzostw Świata w kategorii DN

niedziela, 2 marca 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Rywalizację w dniu dzisiejszym rozpoczął wyścig eliminacyjny grupy „C”. W słabym wietrze i przy ograniczonej widoczności 66 zawodników grupy brązowej przystąpiło do walki o pierwsze 12 pozycji, które dają awans do grupy wyższej, srebrnej. Po ukończeniu wyścigu został wniesiony protest techniczny, który został rozpatrzony pozytywnie dla protestujących i wyniki biegu eliminacyjnego grupy „C” zostały anulowane. Z racji na brak poprawy warunków atmosferycznych – utrzymująca się słaba widoczność – regaty odroczono do dnia jutrzejszego.

W poniedziałek zostanie powtórzony wyścig eliminacyjny grupy „C” W drugim biegu dnia, dwunastu najlepszych zawodników z pierwszego biegu zawalczy wraz z pięćdziesięcioma pięcioma zawodnikami przypisanymi wg rankingów do grupy „B” o awans do grupy „A”. Do elity awansuje dwunastu najlepszych zawodników drugiego wyścigu eliminacji.

Do regat ostatecznie zgłosiło się 160 zawodników reprezentujących 17 państw. Na liście startowej jest 33 Polaków. Organizatorem Mistrzostw Świata jest Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka. Wielokrotnie w latach poprzednich regaty mistrzowskie pierwotnie planowane do rozegrania poza granicami Polski były przenoszone na polskie akweny. W tym roku wiosenna aura spowodowała sytuację odwrotną, zmuszając nas do przeniesienia miejsca rywalizacji z Giżycka do Haapsalu w Estonii.

Stowarzyszenie Flota Polska DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 November

Zmarł Kazimierz Michalski - instruktor i wychowawca młodzieży, konstruktor i inspektor nadzoru technicznego, zasłużony działacz żeglarstwa polskiego.
piątek, 29 listopada 1991
Wystartowała do samotnego rejsu non stop Kay Cottee.
niedziela, 29 listopada 1987