TYP: a1

Drugi dzień Bojerowych Mistrzostw Świata w kategorii DN

wtorek, 4 marca 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Bojery
Kolejny dzień Bojerowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Estonii żeglarze spędzili w porcie w oczekiwaniu na poprawę warunków pogodowych.

W czasie porannej odprawy zawodników o godzinie 9.00 sędziowie przenieśli przewidywany start pierwszego wyścigu dnia na godzinę 12.00. Powodem był padający, mokry śnieg i bardzo słaba widoczność. Po trzech godzinach oczekiwania, w czasie kolejnej odprawy ogłoszono całkowite odwołanie startów w dniu dzisiejszym. Śnieg przestał padać, lecz silna mgła ograniczała widoczność do około 500-600 metrów, czyli znacznie poniżej wymaganej odległości pomiędzy znakami kursowymi. Przy wietrze 6 m/s i mokrym lodzie bojery rozwijałyby prędkości rzędu 50-80 km/h, co przy złej widoczności byłoby bardzo niebezpieczne.

Na dzień jutrzejszy w Haapsalu zapowiadana jest słoneczna pogoda i wiatr 2,4-3,0 m/s. Takie warunki rokują dobre warunki do rozegrania dużej ilości biegów. Śnieg już zniknął i lód jest dość gładki i mokry.

Organizatorem Mistrzostw Świata jest Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka.

Stowarzyszenie Flota Polska DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946