TYP: a1

Drugi dzień Bojerowych Mistrzostw Świata w kategorii DN

wtorek, 4 marca 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Bojery
Kolejny dzień Bojerowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Estonii żeglarze spędzili w porcie w oczekiwaniu na poprawę warunków pogodowych.

W czasie porannej odprawy zawodników o godzinie 9.00 sędziowie przenieśli przewidywany start pierwszego wyścigu dnia na godzinę 12.00. Powodem był padający, mokry śnieg i bardzo słaba widoczność. Po trzech godzinach oczekiwania, w czasie kolejnej odprawy ogłoszono całkowite odwołanie startów w dniu dzisiejszym. Śnieg przestał padać, lecz silna mgła ograniczała widoczność do około 500-600 metrów, czyli znacznie poniżej wymaganej odległości pomiędzy znakami kursowymi. Przy wietrze 6 m/s i mokrym lodzie bojery rozwijałyby prędkości rzędu 50-80 km/h, co przy złej widoczności byłoby bardzo niebezpieczne.

Na dzień jutrzejszy w Haapsalu zapowiadana jest słoneczna pogoda i wiatr 2,4-3,0 m/s. Takie warunki rokują dobre warunki do rozegrania dużej ilości biegów. Śnieg już zniknął i lód jest dość gładki i mokry.

Organizatorem Mistrzostw Świata jest Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka.

Stowarzyszenie Flota Polska DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953