TYP: a1

Drugi dzień Bojerowych Mistrzostw Świata w kategorii DN

wtorek, 4 marca 2014
Informacja prasowa | Artur Wissuwa
Bojery
Kolejny dzień Bojerowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Estonii żeglarze spędzili w porcie w oczekiwaniu na poprawę warunków pogodowych.

W czasie porannej odprawy zawodników o godzinie 9.00 sędziowie przenieśli przewidywany start pierwszego wyścigu dnia na godzinę 12.00. Powodem był padający, mokry śnieg i bardzo słaba widoczność. Po trzech godzinach oczekiwania, w czasie kolejnej odprawy ogłoszono całkowite odwołanie startów w dniu dzisiejszym. Śnieg przestał padać, lecz silna mgła ograniczała widoczność do około 500-600 metrów, czyli znacznie poniżej wymaganej odległości pomiędzy znakami kursowymi. Przy wietrze 6 m/s i mokrym lodzie bojery rozwijałyby prędkości rzędu 50-80 km/h, co przy złej widoczności byłoby bardzo niebezpieczne.

Na dzień jutrzejszy w Haapsalu zapowiadana jest słoneczna pogoda i wiatr 2,4-3,0 m/s. Takie warunki rokują dobre warunki do rozegrania dużej ilości biegów. Śnieg już zniknął i lód jest dość gładki i mokry.

Organizatorem Mistrzostw Świata jest Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka.

Stowarzyszenie Flota Polska DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 July

Zmarł Witold Bublewski, harcmistrz, wybitny działacz Ligi Morskiej i Rzecznej, nestor polskiego żeglarstwa harcerskiego, zasłużony dla morskich spraw Polski.
sobota, 21 lipca 2007
Na s/y "Nord III" w samotny rejs z zamiarem dotarcia do Japonii wyruszył z San Francisco Andrzej Urbańczyk; było to pierwsze polskie przejście północnego Atlantyku.
czwartek, 21 lipca 1977
Do Nowego Jorku na "Gipsy Moth" wpływa Francis Chichester, zajmując pierwsze miejsce w pierwszych regatach OSTAR.
czwartek, 21 lipca 1960
Został założony pierwszy w Gdańsku polski klub żeglarski pod nazwą Pierwszy Polski Klub Jachtowy; później w 1932 r. klub ten połączył się z Polskim Klubem (niesportowym, a zrzeszającym gdańskich Polaków) i przybrał nazwę Polski Klub Morski.
piątek, 21 lipca 1922
Podniesienie bandery na barku "Lwów".
środa, 21 lipca 1920