TYP: a1

Perth 2011: runda finałowa klasy RS:X rozpoczęta

piątek, 16 grudnia 2011

Fot. Richard Langdon Perth 2011
Po pierwszym dniu rundy finałowej. Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) jest 2. Przemek Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej.


Relacje z wczorajszego dnia przekazujemy dopiero dziś ponieważ wczoraj do wieczora trwał protest którego rozpatrywanie nieco się przeciągnęło. Zgodnie z wcześniejszym planem odbyły się trzy wyścigi. Rozegrano je na trasie Leighton zlokalizowanej na północ od portu Freemantle (mapka poniżej) na której jeszcze niedawno Zośka Klepacka wygrywała swoje wyścigi. Tym razem jednak wiatr wiejący "od lądu" nie ułatwiał zadania zawodnikom. Z reguły przy słonecznej pogodzie około południa, a wiec w czasie gdy rozpoczynają się wyścigi tworzy się wiatr bryzowy wiejący do lądu z prędkością 15-18kt. Taki układ zapewnia stabilny wiatr. Jednak w momencie kiedy od rana jest duże zachmurzenie bryza nie występuje i zdarza się, że wiatr wieje od lądu i jest bardzo niestabilny w zakresie kierunku i prędkości. Z takim właśnie układem mieliśmy do czynienia przez ostatnie dwa dni.

Piotr zajął wczoraj 6, 2 i 12 miejsce i w rankingu regat przesunął się na 2. miejsce. Traci 6 punktów do prowadzącego Doriana Rijsselberghe z Holandii. Trzeci jest reprezentant Izreala Nimrod Mashiash. Przemek wczoraj finiszował 15,1,8 i zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc 8 punktów do Nimroda. Michał Majewski YKP Warszawa (Kredyt Bank) jest 17. a Maksymilian Wójcik SKŻ ERGO Hestia Sopot znajduje się na 29. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Protest o którym wspominamy na początku został złożony miedzy innymi przez Przemka. Chodziło i błędne działanie Komisji Regatowej. Linia mety została ustawiona niezgodnie z diagramem który zamieszczony jest w Instrukcji Żeglugi. Protest został jednak odrzucony przez Jury.

Regaty powoli zmierzają do finału. Dziś mamy dzień przerwy. Plan na jutro to dwa wyścigi. Po jutrze odbędzie się wyścig medalowy punktowany podwójnie w którym wystartuje pierwsza dziesiątka regaty. Te dwa dni mogą jeszcze wiele zmienić dlatego trzeba się skoncentrować i walczyć do końca... to właśnie nasz plan.

Oficjalne wyniki regat po 5. wyścigach:
http://www.perth2011.com/competition/PERTH2011/SAM102000/results

Program regat:
12/12 - 2 wyścigi eliminacje
13/12 - 2 wyścigi eliminacje
14/12 - 2 wyścigi eliminacje
15/12 - 2 wyścigi finały
16/12 - dzień przerwy
17/12 - 2 wyścigi finały
18/12 - wyścig medalowy

Pozdrawiamy
www.RSXteam.eu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899