TYP: a1

Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii

poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Z mediów

Paweł Tarnowski zwyciężył w klasie RS:X podczas żeglarskiego Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca. To jego drugi z rzędu triumf w tej imprezie.

Na Majorce zakończyły się zmagania o Puchar Księżniczki Zofii. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Tarnowski, który zajął pierwsze miejsce w klasie RS:X. Najwyżej z naszych pozostałych windsurferów uplasował się Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski) - na dwudziestej lokacie.

W wyścigu medalowym RS:X kobiet wystartowały dwie Polki – Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa) i Kamila Smektała (YKP Warszawa). Klepacka niestety została zdyskwalifikowana i ukończyła regaty na szóstym miejscu. Kamila ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę.

W klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) zajęła piąte miejsce w klasyfikacji końcowej a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończyli na szóstym miejscu.

W klasie 470 mężczyzn najlepiej popłynęli Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn/MKS 2 Warszawa), zajmując 52. miejsce, a kobiet Antonina Marciniak i Hanna Dzik (Baza Mrągowo/YKP Gdynia) - były 24.

W klasie 49er FX Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn) zajęły 18. Na Finnie najlepszy z Polaków Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) ukończył Puchar Księżniczki Zofii na 20. pozycji. W Laser Standard Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) był 49., a w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) była 31.

 

Tagi: Puchar Księżniczki Zofii, regaty, Paweł Tarnowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883