TYP: a1

"Opowieści i pieśni z kubryku i wacht" po raz trzeci w Łodzi

wtorek, 15 stycznia 2013
Paweł Szymczak
Bardzo miło mi zaprosić Czytelników Tawerny Skipperów na kolejne, trzecie już „Opowieści i pieśni z kubryku i wacht”. Gościem specjalnym spotkania będzie pewnie bardzo dobrze znany członek Bractwa Wybrzeża - Mesy Kaprów Polskich, znakomity gawędziarz Andrzej Radomiński.

Jest reżyserem filmowym, dziennikarzem, twórcą filmów o tematyce podróżniczej i przyrodniczej, żeglarzem i uczestnikiem wielu rejsów, m.in. przez Atlantyk na jachcie "Spaniel 2" i na "Darze Młodzieży" do Japonii. Autor filmów "Gorycz zwycięstwa", "Port zaginionych okrętów", "Wyspa mgieł i sztormów" napisał również książki: "Okrakiem przez Atlantyk" i "W poszukiwaniu Conrada"... Posłuchamy jego wspomnień i wspólnie przypomnimy postać Władysława Wagnera, który jako pierwszy z polskich żeglarzy opłynął świat.

Andrzej Radomiński


"Opowieści i pieśni z kubryku i wacht" to próba stworzenia cyklicznej imprezy żeglarskiej w Łodzi, która być może pozwoli na integrację środowiska żeglarskiego, a nawet jeśli nie, to na pewno może być miłą odskocznią od szarej codzienności. Składają się one z dwóch części: oficjalnej w Łódzkim Domu Kultury, obejmującej prezentację na przewodni przeplataną koncertem szantowym oraz afterparty w jednym z pubów. Liczymy, że taka forma będzie alternatywą i da możliwość wyboru wszystkim, którzy do tej pory nie znaleźli swojego miejsca poza sezonem...

Dzięki uprzejmości członków zespołu znów będziemy mogli usłyszeć pieśni morskie, szanty, piosenki żeglarskie oraz tradycyjne melodie oparte na folklorze irlandzkim, szkockim i angielskim, grane kiedyś na pokładach wielkich żaglowców, w wykonaniu Czterech Refów. Zespół nieprzerwanie od 27 lat jest związany

Cztery Refy
z Łodzią. Jak zwykle nie zabraknie filmów, zdjęć i niespodzianek, a w przerwie będzie można nabyć płyty, zdobyć autografy oraz porozmawiać osobiście z muzykami.

Na najbliższe spotkanie z "morzem, Conradem i...kamerą" zapraszamy już 26 stycznia 2013 (sobota) o godz 17:00 do Łódzkiego Domu Kultury, ul. Traugutta 18, sala 221 (wstęp wolny). Więcej wiadomości można znaleźć na stronie lub profilu facebook. Organizatorem imprezy jest Fundacja Kubryk.

Paweł Szymczak
www.braciszek.pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956