TYP: a1

Narciarze wodni znów w Szczecinku

piątek, 13 lipca 2012
Informacja prasowa

Fot. Magda Krzywińska
W miniony weekend na Jeziorze Trzesiecko w Szczecinku, na najdłuższym wyciągu do narciarstwa wodnego w Europie, odbyły się Mistrzostwa Polski, połączone z Pucharem Europy, w trzech konkurencjach narciarskich: slalomie, skokach i jeździe figurowej oraz 4 kategoriach wiekowych: junior do lat 15, junior do lat 19, Open i senior 35+.


W sobotę zawody rozpoczęły się konkurencją slalom, która przebiegła bez zakłóceń, ale już kilka godzin później, z powodu silnego wiatru, sędziowie musieli przerwać starty w jeździe figurowej, co spowodowało przesunięcie eliminacji skoków na niedzielę. Nie udało się przeprowadzić finałów slalomu i jazdy figurowej, więc wyniki eliminacji pozostały wynikami końcowymi.

Te krótkie zawirowania pogodowe nie przeszkodziły jednak w rozegraniu bardzo udanych zawodów i publiczność zgromadzona w Szczecinku była świadkiem emocjonującej rywalizacji reprezentantów trzech krajów: Polski, Czech i Białorusi.

Szczególnie zacięta i widowiskowa była walka w konkurencji skoki w kategorii Open mężczyźni. Pierwsza trójka panów oddawała skoki powyżej 50 metrów!

A o to zwycięscy Pucharu Europy, którzy w łącznej klasyfikacji uzyskali największa liczbę punktów:

Kobiety:

1) Anna Gogola – Polska
2) Katsiaryna Zakharkievich – Białoruś
3) Justyna Mazurkiewicz – Polska

Mężczyźni:

1) Aliaksandr Isayeu - Białoruś
2) Krzysztof Bernatowicz – Polska
3) Dawid Kazek - Polska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June