TYP: a1

Narciarze wodni znów w Szczecinku

piątek, 13 lipca 2012
Informacja prasowa

Fot. Magda Krzywińska
W miniony weekend na Jeziorze Trzesiecko w Szczecinku, na najdłuższym wyciągu do narciarstwa wodnego w Europie, odbyły się Mistrzostwa Polski, połączone z Pucharem Europy, w trzech konkurencjach narciarskich: slalomie, skokach i jeździe figurowej oraz 4 kategoriach wiekowych: junior do lat 15, junior do lat 19, Open i senior 35+.


W sobotę zawody rozpoczęły się konkurencją slalom, która przebiegła bez zakłóceń, ale już kilka godzin później, z powodu silnego wiatru, sędziowie musieli przerwać starty w jeździe figurowej, co spowodowało przesunięcie eliminacji skoków na niedzielę. Nie udało się przeprowadzić finałów slalomu i jazdy figurowej, więc wyniki eliminacji pozostały wynikami końcowymi.

Te krótkie zawirowania pogodowe nie przeszkodziły jednak w rozegraniu bardzo udanych zawodów i publiczność zgromadzona w Szczecinku była świadkiem emocjonującej rywalizacji reprezentantów trzech krajów: Polski, Czech i Białorusi.

Szczególnie zacięta i widowiskowa była walka w konkurencji skoki w kategorii Open mężczyźni. Pierwsza trójka panów oddawała skoki powyżej 50 metrów!

A o to zwycięscy Pucharu Europy, którzy w łącznej klasyfikacji uzyskali największa liczbę punktów:

Kobiety:

1) Anna Gogola – Polska
2) Katsiaryna Zakharkievich – Białoruś
3) Justyna Mazurkiewicz – Polska

Mężczyźni:

1) Aliaksandr Isayeu - Białoruś
2) Krzysztof Bernatowicz – Polska
3) Dawid Kazek - Polska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959