TYP: a1

Mistrzostwa Europy w Klasie Europa. Medale dla Mastersów rozdane

poniedziałek, 8 sierpnia 2016
Informacja prasowa/Marek Świderski
Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Klasie Europa w kategorii Masters. Trzeba dodać bardzo udane Mistrzostwa dla polskiej reprezentacji, która zdobyła łącznie 3 medale.


Fot. Wojciech Jedliński


Klasą samą w sobie była Weronika Glinkiewicz-Madej, zwyciężczyni w kategorii Masters Kobiet. Pływała najrówniej ze wszystkich zawodników, nie schodząc poniżej 4 miejsca w każdym wyścigu i wygrywając ostatni wyścig z triumfatorem w kategorii mężczyzn Sorenem Johsonem z Dani.

Ceremonia zakończenia Mistrzostw dla Mastersów odbyła się w sąsiadującym z Marina Kamień Pomorski amfiteatrze i połączona była z uroczystym otwarcie Mistrzostw dla Juniorów. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Europy w Klasie Europa Juniorów dokonał Burmistrz Gminy Kamień Pomorski Stanisław Kuryłło.

Organizacja zmagań Mastersów przebiegła bardzo sprawnie. Rozegrano wszystkie z ośmiu zaplanowanych wyścigów, a kapryśna pogoda oszczędziła zawodników w najważniejszych momentach imprezy.

Dziś rozpoczynają się wyścigi juniorów. Na liście startowej jest 116 żeglarzy z Belgii, Danii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Polski i Szwecji. Regaty zakończą się 12 sierpnia.

Organizatorami Mistrzostw Europy w Klasie Europa są Jacht Klubu Kamień Pomorski i Marina Kamień Pomorski. Sponsorami i Partnerami imprezy są: Gmina Kamień Pomorski i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim.

Medale w poszczególnych kategoriach Mastersów zdobyli:

Master Men:
1. Soren Johnsen, DEN
2. Par Abrahamsson, SWE
3. Wojciech Bromka POL

Master Women:

1. Weronika Glinkiewicz-Madej, POL
2. Anja Piedler, GER
3. Katia Muller, GER

Grand Master Men (50-60):
1. Par Abrahamsson, SWE
2. Pablo Fernandez, ESP
3. Patruce Derouet, FRA

Grand Master Women:
1. Ute Muller, GER

Super Master Men (60+):
1. Lech Sztyk, POL
Mattias Muller, GER
Hei Bey, GER

Pełne wyniki dostępne są a stronie www.europeclass2016.pl
Tagi: regaty, klasa Europa, mistrzostwa Europy, masters, Weronika Glinkiewicz-Madej, Jacht Klubu Kamień Pomorski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 August

Opuścił Bermudę jacht "Gemini" z zamiarem ustanowienia polonijnego rekordu trasy z St. George's do portu Horta na Azorach. Przybył tam 18 sierpnia. Trasę 1,905 mil "Gemini" przebyl w 13 dni, 19 godzin, 29 minut i 20 sekund. Jest to rekord dla jachtów polo
środa, 4 sierpnia 2004
Z Plymouth wystartowały regaty Anglia-Australia (Parmelia Cup) z okazji 150 rocznicy przybycia do Freemantle angielskiego żaglowca "Parmelia" z pierwszymi cywilnymi kolonistami; bezwzględnie najszybszy w tym wyścigu był "Wojewoda Pomorski" dowodzony przez
sobota, 4 sierpnia 1979
S/y "Alf" pod dowództwem Kpt. Bogdana Olszewskiego wyruszył w udany rejs do Murmańska (powrót 29.09)
piątek, 4 sierpnia 1972
Na pokładzie jachtu "Generał Zaruski" rozpoczął się XVI Sejmik PZŻ, na którym na prezesa wybrano Kazimierza Petrusewicza, wychowanka Państwowej Szkoły Morskiej w Tczewie, później wiceministra żeglugi i profesora UW
niedziela, 4 sierpnia 1946