TYP: a1

MiniTransat - Radek płynie dalej

niedziela, 16 października 2011
CALBUD TEAM

Źródło: calbudteam.com.pl
Radek Kowalczyk 12 października późnym wieczorem dopłynął do portu etapowego w Funchal na Maderze, kończąc tym samym pierwszy etap Mini-Transat. Następnego dnia wystartował drugi etap, z Madery do Brazylii, oczywiście z udziałem Polaka.


Flota 77 jachtów Mini wyruszyła o godzinie 13.30 czasu lokalnego (14.30 polskiego) w liczącą 3130 mil morskich trasę do Brazylii. Każdy z zawodników samotnie musi przepłynąć z półkuli północnej na południową, minąć Wyspy Kanaryjskie i Zielonego Przylądka, przedostać się przez strefę okołorównikową a potem wzdłuż brzegów Brazylii dotrzeć do Salvador de Bahia.

Więcej informacji: calbudteam.com.pl.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865