TYP: a1

Miliony turystów i tysiące jednostek - rusza Sail Amsterdam

poniedziałek, 17 sierpnia 2015
z mediów | JM
Około 15 milionów zwiedzających spodziewają się władze Amsterdamu podczas dziewiątej edycji największej w Europie otwartej imprezy żeglarskiej - Sail Amsterdam.Tegoroczna edycja Sail Amsterdam rozpocznie się 19 sierpnia. W wydarzeniu ma wziąć udział ponad pięć tysięcy jednostek, w tym setki żaglowców. W tym roku pojawią się unikatowe repliki historycznych statków, takich jak hiszpańska "Victoria", którą w XVI wieku Ferdynand Magellan opłynął świat, czy "La Grace" - jednostka najsłynniejszego czeskiego żeglarza i pirata z XVIII wieku. Żaglowce mają wpłynąć na położone w Amsterdamie jezioro IJ, gdzie zostaną powitane przez turystów. Oprócz parady statków podczas imprezy nie zabraknie też koncertów, konkursów i pokazów holenderskiej marynarki wojennej. Udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy - bilet jest konieczny jedynie jeśli chcemy obserwować imprezę z pokładu turystycznego statku.

Pierwsza impreza z cyklu Sail Amsterdam została zorganizowana w 1975 roku, z okazji 700. rocznicy powstania miasta. Od tego czasu, wydarzenie organizowane jest regularnie co pięć lat. Ogromna ilość uczestniczących jednostek i otwarty charakter imprezy są jej niewątpliwymi zaletami, które co roku przyciągają do holenderskiego miasta miliony turystów.
Tagi: Amsterdam, Sail Amsterdam, impreza, rekord, IJ, Victoria, Magellan, La Grace, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946