Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show

poniedziałek, 26 września 2016
Redakcja/MF
Już w październiku w Warszawie odbędzie się największe w Polsce wydarzenie turystyczne - Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show. Na targi zapraszamy od 14 do 16 października 2016 do Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

World Travel Show


World Travel Show to miejsce spotkań dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich. To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami i znakomita okazja do spotkania ze znanymi podróżnikami. Bogaty program imprez towarzyszących pozwoli wszystkim odwiedzającym spędzić aktywny weekend pełen ciekawych dyskusji i inspiracji podróżniczych. Powierzchnia wystawiennicza obejmuje 6 hal i wynosi ponad 143.000 m2, a same Targi podzielone będą na cztery salony tematyczne: salon turystyczny (Travel), sportów wodnych (Watersport), wędkarsko-myśliwski (Fishing & Hunting) oraz caravaningowy (Camper).

W salonie Travel czekają na odwiedzających m. in. stanowiska touroperatorów, biur podróży, państw i regionów (m. in. prezentować się będą Seszele, Węgry, Ukraina, Rumunia, Chorwacja, Indonezja, Meksyk, Malawi, Peru, Argentyna, Chiny, Filipiny, Panama), hoteli, moteli i pensjonatów, przewoźników i produktów regionalnych.

Dział Watersport zaprasza na stanowiska z jachtami, łodziami żaglowymi, katamaranami, kajakami, sprzętem i akcesoriami, sprzętem motorowodnym, windsurfingowym czy kitesurfingowym oraz elektroniką. Prezentować się będą także firmy oferujące usługi szkutnicze czy szkółki żeglarskie.

Salon Fishing & Hunting to bogata oferta wędek, akcesoriów i odzieży wędkarskiej oraz turystyki wędkarskiej, broni palnej i amunicji, broni białej i łuków, mebli, odzieży i akcesoriów oraz sprzętu turystycznego i jeździeckiego.

W dziale caravaningowym odwiedzający będą mogli obejrzeć campery, przyczepy campingowe , wyposażenie campingowe i turystyczne, domki holenderskie, a także poznać ofertę pól campingowych oraz wydawnictw branżowych.

World Travel Show

Jednak World Travel Show to nie tylko stoiska targowe. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie gala Jachty 2016 prowadzona przez Mateusza Kusznierewicza (sobota, 15.10 o godz. 18). Oprócz tego zaplanowano Galę 7 Cudów Polski prowadzona przez Martynę Wojciechowską (14.10, godz. 18) oraz spotkania z podróżnikami. Gościem specjalnym targów będzie podróżnik Aleksander Doba, który opowie o swoich niezwykłych morskich ekspedycjach, pokaże zdjęcia i zaprezentuje zwiedzającym oceaniczny kajak „Olo”. Targom towarzyszyć będą także wystawy fotograficzne: o Ryszardzie Kapuścińskim, zdjęć Marcina Kydryńskiego z Afryki, Anity Andrzejewskiej z Iranu i inne, warsztaty fotograficzne, występy taneczne i muzyczne i wiele innych atrakcji.

Targi odbywać się będą w piątek i sobotę, 14 i 15 października w godz. 10 – 17, w niedzielę, 16 października w godz. 10 – 16.

Więcej informacji na http://worldtravelshow.pl/
Tagi: World Travel Show, targi, sporty wodne, caravaning, wędkarstwo, turystyka, podróże
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 August

Na Atlantyku "Orange II" bije rekord żeglugi dobowej - 706,2 Mm (średnia 29 węzłów)
poniedziałek, 23 sierpnia 2004
Zmarła Halina Stefanowska, dziennikarka, autorka tekstów piosenek żeglarskich, popularyzatorka kultury morskiej
niedziela, 23 sierpnia 1987
Wyruszył w rejs na Kubę s/y "Odkrywca" z załogą pod dowództem Kapitana Wiesława Kłosowskiego (cumował w Hawanie 14 grudnia tego roku)
czwartek, 23 sierpnia 1973
W Hamburgu zwodowano żaglowiec szkolny "Gorch Fock", następcę "Gorch Flock I" (który w ramach odszkodowań wojennych został przejęty przez Rosjan i nadal pływa pod nazwą "Towariszcz"
piątek, 23 sierpnia 1957
W Warszawie urodził się Jerzy Kuliński, żeglarz, a przede wszystkim autor znakomitych locji przeznaczonych dla żeglarzy
piątek, 23 sierpnia 1935