TYP: a1

Marcin Rudawski mistrzem Europy w klasie Laser Radial

poniedziałek, 9 października 2017
Redakcja/MF

Marcin Rudawski po raz siódmy w swojej karierze został mistrzem Europy w klasie Laser Radial. W klasie Laser Standard 21. miejsce zajął Filip Ciszkiewicz, a Agata Barwińska 24. w Radial. Regaty odbyły się w Barcelonie.

[t][/t] [s]Fot. Materiały prasowe[/s]


W niedzielę, która była ostatnim dniem mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn udało się przeprowadzić po dwa zaplanowane na ten dzień wyścigi w każdej flocie. Regaty miały formułę otwartą, więc brali w nich udział także żeglarze spoza Europy. Łącznie wzięło w nich udział 318 zawodników z 49 krajów.


Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) wygrał pięć z jedenastu wyścigów i wyprzedził o 15 punktów Hiszpana Marcelo Cairo Assenza i o 22 Greka Dimitrisa Papadimitriou. W rywalizacji kobiet Agata Barwińska ostatecznie zajęła 24. pozycję. Wygrała Holenderka Marit Bouwmeester przed Dunką Anne-Marie Rindom oraz Greczynką Vasileią Karachaliou.
W Katalonii odbywały się też mistrzostwa Europy klasy Laser. Najlepszy z Polaków Filip Ciszkiewicz zakończył regaty na 21. pozycji. Zwyciężył Brytyjczyk Nick Thompson, przed Włochem Francesco Marraiem oraz Nowozelandczykiem Andrew Mckenzie.

 

Tagi: regaty, mistrzostwa Europy. Laser Radial, Marcin Rudawski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967