TYP: a1

Marcin Rudawski mistrzem Europy w klasie Laser Radial

poniedziałek, 9 października 2017
Redakcja/MF

Marcin Rudawski po raz siódmy w swojej karierze został mistrzem Europy w klasie Laser Radial. W klasie Laser Standard 21. miejsce zajął Filip Ciszkiewicz, a Agata Barwińska 24. w Radial. Regaty odbyły się w Barcelonie.

[t][/t] [s]Fot. Materiały prasowe[/s]


W niedzielę, która była ostatnim dniem mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn udało się przeprowadzić po dwa zaplanowane na ten dzień wyścigi w każdej flocie. Regaty miały formułę otwartą, więc brali w nich udział także żeglarze spoza Europy. Łącznie wzięło w nich udział 318 zawodników z 49 krajów.


Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) wygrał pięć z jedenastu wyścigów i wyprzedził o 15 punktów Hiszpana Marcelo Cairo Assenza i o 22 Greka Dimitrisa Papadimitriou. W rywalizacji kobiet Agata Barwińska ostatecznie zajęła 24. pozycję. Wygrała Holenderka Marit Bouwmeester przed Dunką Anne-Marie Rindom oraz Greczynką Vasileią Karachaliou.
W Katalonii odbywały się też mistrzostwa Europy klasy Laser. Najlepszy z Polaków Filip Ciszkiewicz zakończył regaty na 21. pozycji. Zwyciężył Brytyjczyk Nick Thompson, przed Włochem Francesco Marraiem oraz Nowozelandczykiem Andrew Mckenzie.

 

Tagi: regaty, mistrzostwa Europy. Laser Radial, Marcin Rudawski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891