TYP: a1

Marcin Rudawski mistrzem Europy w klasie Laser Radial

poniedziałek, 9 października 2017
Redakcja/MF

Marcin Rudawski po raz siódmy w swojej karierze został mistrzem Europy w klasie Laser Radial. W klasie Laser Standard 21. miejsce zajął Filip Ciszkiewicz, a Agata Barwińska 24. w Radial. Regaty odbyły się w Barcelonie.

[t][/t] [s]Fot. Materiały prasowe[/s]


W niedzielę, która była ostatnim dniem mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn udało się przeprowadzić po dwa zaplanowane na ten dzień wyścigi w każdej flocie. Regaty miały formułę otwartą, więc brali w nich udział także żeglarze spoza Europy. Łącznie wzięło w nich udział 318 zawodników z 49 krajów.


Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) wygrał pięć z jedenastu wyścigów i wyprzedził o 15 punktów Hiszpana Marcelo Cairo Assenza i o 22 Greka Dimitrisa Papadimitriou. W rywalizacji kobiet Agata Barwińska ostatecznie zajęła 24. pozycję. Wygrała Holenderka Marit Bouwmeester przed Dunką Anne-Marie Rindom oraz Greczynką Vasileią Karachaliou.
W Katalonii odbywały się też mistrzostwa Europy klasy Laser. Najlepszy z Polaków Filip Ciszkiewicz zakończył regaty na 21. pozycji. Zwyciężył Brytyjczyk Nick Thompson, przed Włochem Francesco Marraiem oraz Nowozelandczykiem Andrew Mckenzie.

 

Tagi: regaty, mistrzostwa Europy. Laser Radial, Marcin Rudawski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939