TYP: a1

"KUBRYK" już za 3 dni

wtorek, 17 maja 2011
Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską "KUBRYK" to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce i jedyna, która przez ponad 25 lat organizowana jest przez tę samą doświadczoną ekipę. Pomysłodawcą, współorganizatorem i gospodarzem imprezy jest "łódzki" zespół Cztery Refy, który w ubiegłym roku obchodził 25-lecie swego istnienia. Zachowując szacunek do tradycji KUBRYK pokazuje to, co najbardziej wartościowe w rozwijającym się nieustająco tzw. ruchu szantowym, czyli środowisku miłośników pieśni i piosenki żeglarskiej i dzielnie opiera się komercjalizacji, która od lat opanowała większość festiwali z hasłem "szanty" w nazwie.

Pokazując szerokie spektrum tematów i form (od spokojnych ballad z pogranicza morza i lądu do pełnokrwistych szant) i podkreślając związki "muzyki mórz i oceanów" z muzyką folk, spełnia także rolę edukacyjną. Dzięki temu, że biorą w niej udział nieprzypadkowi wykonawcy i każdy koncert jest inny, niepowtarzalna atmosfera KUBRYKU udziela się świadomym odbiorcom tego rodzaju muzyki bez względu na wiek, co wzmacnia także walory integracyjne imprezy. Dodatkowe imprezy towarzyszące, od lat będące stałym punktem programu, integrują środowisko żeglarzy i sympatyków pieśni morskich jeszcze bardziej.

Komfort akustyczny i normalnie działające nagłośnienie sali jest do dziś wizytówką KUBRYKU. Wydaje się to sprawą oczywistą ale nadal na zdecydowanej większości imprez jest to stały powód do narzekań, także doświadczonych artystów. Przez deski KUBRYKU przewinęły się dziesiątki wykonawców, tych bardzo już znanych i tych "dobrze zapowiadających się". Wielu z nich jest stałymi gośćmi festiwalu i ulubieńcami łódzkiej publiczności.

Ze względu na m in. kameralny charakter impreza nadal nie jest jeszcze w naszym "festiwalowym" mieście aż tak znana jak być powinna. Organizatorzy uważają jednak, że kiedyś to się zmieni.

Program imprezy

  • piątek, 20 maja 2011, Łódź (Duże Kino ŁDK, ul. Traugutta 18)
godz. 18:00

KONCERT BALLAD ŻEGLARSKICH I MUZYKI FOLK

Żeglarska Kraina Łagodności i związki morza z muzyką folk

Wystąpią (kolejność alfabetyczna):

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, AURA MESY, CZTERY REFY, DUAN, FLASH CREEP, NORTH WIND, SAUIN

  • sobota, 21 maja 2011, Łódź (Duże Kino ŁDK, ul. Traugutta 18)
godz. 18:00

KONCERT SZANT I PIEŚNI MORSKICH

Pieśni pracy i pieśni wolnego czasu z instrumentami i bez instrumentów

Wystąpią (kolejność alfabetyczna):

BANANA BOAT, CZTERY REFY, NORTH CAPE, NORTH WIND, POD WIATR, STARA KUŹNIA, WIKINGOWIE

  • W dniach 20-21.05.2011 odbędą się także imprezy towarzyszące w tawernie "Gniazdo Piratów", ul. Żeromskiego 52. Wezmą w nich udział niektórzy wykonawcy KUBRYKU.

Bilety


Bilety w cenie 20 zł (piątek) i 30 zł (sobota) są do nabycia:
  • w Ośrodku Muzycznym ŁDK, ul. Traugutta 18, pok. 428 (IV piętro) w godz. 8-16
  • w tawernie "Gniazdo Piratów", ul. Żeromskiego 52 od godz. 18 do zamknięcia tawerny
Rezerwacja biletów jest możliwa drogą elektroniczną: joter@joter.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko oraz ilość zamawianych biletów na piątek i na sobotę. Odbiór w Biurze Organizacyjnym przed koncertem.

Biuro Organizacyjne (na I piętrze przed wejściem do Dużego Kina ŁDK, ul. Traugutta 18) czynne będzie od godz. 15:00.

Uwaga! Bilety kupione na koncerty "Kubryku" w Łódzkim Domu Kultury, upoważniają do bezpłatnego w danym dniu wstępu na imprezy towarzyszące w tawernie "Gniazdo Piratów", ul. Żeromskiego 52.

Źródło: kubryk.szanty.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze