TYP: a1

Atlantyda zaprasza

czwartek, 24 lutego 2011
Joanna Tomczak
AtlantydaJednym ze znanych i popularnych zespołów szantowych, które jednak dość rzadko można zobaczyć na estradach tawern, jest trójmiejska Atlantyda. Sami o sobie i swojej muzyce piszą tak:

Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne i współczesne piosenki morskie autorstwa założyciela grupy Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”, to tylko część utworów jego autorstwa, które znane są wszystkim miłośnikom morskiego śpiewania. Koncert Atlantydy to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu, zawierający w sobie elementy muzyki folkowej oraz bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem. Akustyczne instrumenty: kontrabas, skrzypce, akordeon guzikowy, banjo, gitara i głosy stanowią o ostatecznym brzmieniu zespołu.

Rozpoczęłam od tego, że trudno ich usłyszeć w tawernie. Ale w ten piątek, 25 lutego, zapraszają wszystkich z Warszawy i okolic do stołecznego Gniazda Piratów. Koncert rozpoczyna się o 20.00. Przyjdźcie, a na pewno nie pożałujecie!

Strona Atlantydy tutaj: www.atlantyda.gda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924