TYP: a1

Dni Morza - Sail Szczecin 2011 - znamy szczegóły

wtorek, 15 lutego 2011
Weronika Morys
Fot. Bruno Girin
Fot. Bruno Girin, www.flickr.com
W drugi weekend czerwca po raz 64. odbędzie się impreza z cyklu Dni Morza - Sail Szczecin. Jest to największa impreza plenerowa w Szczecinie - zeszłoroczne wydarzenie zgromadziło na Wałach Chrobrego i Łasztowni ponad 100 tys. osób. Do Szczecina zawitało wtedy ponad 150 jednostek.


Tegoroczna impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów na 15-metrowej scenie na wodzie ma wystąpić zagraniczna gwiazda (jaka - jeszcze nie wiadomo), odbędzie się pokaz fajerwerków oraz występy grup szantowych i folkowych na Łasztowni. Do Szczecina przypłynie 30 wielkich żaglowców. Na zakończenie imprezy zaplanowany jest koncert finałowy pod nazwą Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina. W programie nie zabraknie też atrakcji dla dzieci - między innymi przygotowanych specjalnie dla nich koncertów szantowych.

Koszt tegorocznych Dni Morza Sail Szczecin to około 2,5 miliona złotych. Na promocję imprezy miasto wyda 300 tysięcy złotych.

Źródło: www.radio.szczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520