TYP: a1

Dni Morza - Sail Szczecin 2011 - znamy szczegóły

wtorek, 15 lutego 2011
Weronika Morys
Fot. Bruno Girin
Fot. Bruno Girin, www.flickr.com
W drugi weekend czerwca po raz 64. odbędzie się impreza z cyklu Dni Morza - Sail Szczecin. Jest to największa impreza plenerowa w Szczecinie - zeszłoroczne wydarzenie zgromadziło na Wałach Chrobrego i Łasztowni ponad 100 tys. osób. Do Szczecina zawitało wtedy ponad 150 jednostek.


Tegoroczna impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów na 15-metrowej scenie na wodzie ma wystąpić zagraniczna gwiazda (jaka - jeszcze nie wiadomo), odbędzie się pokaz fajerwerków oraz występy grup szantowych i folkowych na Łasztowni. Do Szczecina przypłynie 30 wielkich żaglowców. Na zakończenie imprezy zaplanowany jest koncert finałowy pod nazwą Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina. W programie nie zabraknie też atrakcji dla dzieci - między innymi przygotowanych specjalnie dla nich koncertów szantowych.

Koszt tegorocznych Dni Morza Sail Szczecin to około 2,5 miliona złotych. Na promocję imprezy miasto wyda 300 tysięcy złotych.

Źródło: www.radio.szczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 June

Wojciech Skórski i Kazimierz Kwasiborski na jachcie klasy Micro "Agnessa" na Florydzie zakończyli rejs przez Atlantyk.
poniedziałek, 8 czerwca 1992
W Dartmouth na "Express Crusader" kończy rejs Naomi James; był to pierwszy kobiecy i samotny rejs trasą wokół trzech przylądków.
czwartek, 8 czerwca 1978
Z Górek Zachodnich wyruszył, z zamiarem opłynięcia Islandii, s/y "Euros" z Kapitanem Wojciechem Orszulokiem; powrócił do Górek w dniu 13.08.1968 r. po przebyciu 4500 Mm.
sobota, 8 czerwca 1968
W stoczni J. C. Tecklenborg w Geestemünde schodzi na wodę "Potosi" budowany dla F. Laeisza do obsługi linii południowoamerykańskiej.
sobota, 8 czerwca 1895