TYP: a1

Rozpoczęcie sezonu klasy Nautica 450

poniedziałek, 10 czerwca 2013
Informacja prasowa
Rozpoczęcie sezonu klasy Nautica 450 nastąpiło 25-26 maja na pięknie położonym zalewie Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Dzięki niebywałej gościnności Jacht Klubu Pogoria III i świetnej organizacji Inter Pucharu Zagłębia 2013 zaliczamy te zawody do bardzo udanych!

Załogi o różnym poziomie doświadczenia rywalizowały zaciekle w sumie siedmiu wyścigach. Niespodzianką może być fakt, że dotychczasowy Mistrz Polski z 2012 roku, Paweł Nawrocki, zajął trzecie miejsce, wyprzedzony przez debiutanta w tej klasie – Ireneusza Kurowskiego. Pierwsze miejsce z przewagą ośmiu punktów zajęli Jarosław Wróblewski i Mateusz Żmudziński.

Emocje jakie towarzyszyły nam w Dąbrowie Górniczej z pewnością powtórzą się już niebawem w Poznaniu, gdzie 15 – 16 czerwca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania organizowane przez Jacht Klub „Mewa”. Na czarnego konia zawodów typowany jest Witold Małecki z załogą jachtu POL 20, który na pewno popisze się wyborną znajomością Jeziora Kierskiego, bo jest członkiem lokalnego jacht klubu.

Będzie również możliwość wynajęcia łódki i spróbowania swoich sił na Nautice 450 w rywalizacji z pozostałymi załogami. Po więcej informacji zapraszamy na info@nauticaboats.pl.

Zespół Nautica
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922