TYP: a1

Rozpoczęcie sezonu klasy Nautica 450

poniedziałek, 10 czerwca 2013
Informacja prasowa
Rozpoczęcie sezonu klasy Nautica 450 nastąpiło 25-26 maja na pięknie położonym zalewie Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Dzięki niebywałej gościnności Jacht Klubu Pogoria III i świetnej organizacji Inter Pucharu Zagłębia 2013 zaliczamy te zawody do bardzo udanych!

Załogi o różnym poziomie doświadczenia rywalizowały zaciekle w sumie siedmiu wyścigach. Niespodzianką może być fakt, że dotychczasowy Mistrz Polski z 2012 roku, Paweł Nawrocki, zajął trzecie miejsce, wyprzedzony przez debiutanta w tej klasie – Ireneusza Kurowskiego. Pierwsze miejsce z przewagą ośmiu punktów zajęli Jarosław Wróblewski i Mateusz Żmudziński.

Emocje jakie towarzyszyły nam w Dąbrowie Górniczej z pewnością powtórzą się już niebawem w Poznaniu, gdzie 15 – 16 czerwca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania organizowane przez Jacht Klub „Mewa”. Na czarnego konia zawodów typowany jest Witold Małecki z załogą jachtu POL 20, który na pewno popisze się wyborną znajomością Jeziora Kierskiego, bo jest członkiem lokalnego jacht klubu.

Będzie również możliwość wynajęcia łódki i spróbowania swoich sił na Nautice 450 w rywalizacji z pozostałymi załogami. Po więcej informacji zapraszamy na info@nauticaboats.pl.

Zespół Nautica
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 February

Podczas wyścigu The Golden Globe Bernard Moitessier na s/y "Joshua" mija Przylądek Horn, aby zamiast na metę w Anglii, pożeglować na Tahiti, dokąd dociera po 312 dniach samotnego rejsu.
piątek, 28 lutego 1969
Powołanie Państwowego Centrum Wychowanego Morskiego.
czwartek, 28 lutego 1946