TYP: a1

ISAF Sailing World Cup wystartowały w Melbourne

poniedziałek, 14 listopada 2011
Anna Maria Bułeczka
Pierwsza edycja zawodów w ramach ISAF Sailing World Cup odbyła się w dniach 6-12 listopada w Melbourne. Załogi olimpijskie walczą o pozycję w rankingu olimpijskim.


Nowością w tego typu zawodach był fakt, że złoty medal przypadł w udziale wszystkim trzem łodziom, które jako pierwsze pojawiły się na mecie wyścigu w kategorii 49er. Nathan Outteridge i Iain Jensen, mistrzowie z 2009 roku, rozpoczynali wyścig z czteropunktową przewagą nad lokalnymi żeglarzami: Samem i Willem Phillips, oraz z siedmioma punktami przewagi nad Peterem Burling i Blairem Tuke z Nowej Zelandii.

Trzej liderzy szli dziób w dziób, gdy zostali wyprzedzeni przez Australijczyków z zachodniego wybrzeża: Stevena Thomasa i Jaspera Warrena, którzy spokojnie odchodząc od pozostałych zapewnili sobie zwycięstwo w wyścigu. Outteridge i Jensen dopłynęli na metę jako drudzy, mimo wszystko zdobywając medal, dzięki wypracowanej wcześniej ośmiopunktowej przewadze. Burling i Tuke zajęli zajęli trzecie miejsce.

W kategorii 470 Australijki powtórzyły dokonania rodaków i również zdominowały wyścig, od startu do mety wyznaczając szlak wiodący do zwycięstwa swojej łodzi, z tą tylko różnicą, że Elise Rechichi i Belinda Stowell posiadały już na starcie w finale siedmiopunktową nadwyżkę i świetna forma ich nie zawiodła do końca.

W pogoń za srebrnym i brązowym medalem ruszyły łodzie Amerykańskich zawodniczek: Erin Maxwell i Isabelle Farrar oraz Amandy Clark i Sary Lihan, jednak szyki pokrzyżowała im drużyna Ai Kondo i Wakako Tabata, które wyprzedziły Amerykanki, zdobywając srebro przed Clark i Lihan.

W wielu wyścigach wyniki na były bardzo zbliżone, a walka przed metą zażarta. Kolejna edycja ISAF Sailing World Cup rusza już w styczniu w Miami.


Źródło zdjęć: sailmelbourne.com.au
TYP: a3
0 0
Komentarze