TYP: a1

III Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie – Ostróda 2012

czwartek, 23 sierpnia 2012
Informacja prasowa
Już w ten weekend - 24-25 sierpnia 2012 r. odbędą się w Ostródzie III Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie za wyciągiem. Ta stosunkowo nowa dyscyplina sportu polega na płynięciu na specjalnej desce w pozycji bocznej i wykonywaniu różnorodnych ewolucji odbijając się od powierzchni wody, a także przy użyciu skoczni – kickerów. Zawody odbywać się będą na wybudowanym na jeziorze Drwęckim nowoczesnym, elektrycznym wyciągu.

Zawodniczki i zawodnicy walczyć będą w konkurencjach wakeboard i wakeskate /deska bez wiązań/ we wszystkich kategoriach wiekowych. Przewiduje się udział około 70 zawodniczek i zawodników zrzeszonych w 10 klubach.

Uczestnicy startować będą w formule freestyle gdzie na około 500 metrowej trasie będą mogli zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Przejazd urozmaicą 2 skocznie-kickery oraz 4 inne przeszkody /boxy i slider/, po których przejeżdża się w różnorodnych pozycjach. Sędziowie oceniają trudność wykonywanych elementów, sposób ich wykonania, różnorodność ewolucji, styl jazdy i ogólne wrażenie z przejazdu.

Wakeboard jest niezwykle widowiskową i dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu. W Polsce od kilku lat można oglądać osoby pływające na deskach za motorówkami i coraz częściej na wyciągach, których mamy w kraju już 5. Od niedawna wakeboard jako nowa dyscyplina sportu został formalnie usankcjonowany i przy Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego powstała Komisja Wakeboardu. W ubiegłym roku wakeboard został umieszczony na shortliście sportów, które mają szansę stać się nowymi sportami olimpijskimi.

Atrakcją tegorocznych Mistrzostw będzie Olimpiada Gwiazd. W czasie zawodów rozegrana zostanie konkurencja, w której uczestniczyć będą celebryci i osoby z pierwszych stron gazet. Wśród gości pojawi się m.in. Olga Borys, Rafał Maserak, Przemysław Cypryański, Marcin Dorociński, Piotr Gąsowski, Tomasz Iwan, Rafał Mroczek, Andrzej Strejlau, Marcin Wójcik, Mariusz Czerkawski, Żora Korolyow, Radosław Majdan i Liber. Tego nie można przegapić!
TYP: a3
0 0
Komentarze