TYP: a1

II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" czas zaczynać

wtorek, 22 stycznia 2019
Informacja prasowa

Zapraszamy opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i wody do wzięcia udziału w II Opolskim Plebiscycie Żeglarskim „Dar Opola”. Tym razem czas wyciągnąć na piedestał tych co rozwijają i promują  opolskie żeglarstwo, tych którzy się nim bawią i tych którzy dopiero zaczynają. 


II Plebiscyt „Dar Opola” podzielony został na siedem kategorii: 
1. Żeglarz roku
2. Rejs roku
3. Wydarzenie żeglarskie roku
4. Sportowiec roku
5. Zdjęcie żeglarskie roku
6. Film żeglarski roku
7. Opowieść roku. 

Do plebiscytu można się samemu zgłosić, ale też można zgłaszać innych, którzy są zbyt skromni by zrobić to samemu, a mają się czym pochwalić. 
Plebiscyt dotyczy opolskiego żeglarstwa i obejmuje lata 2017-2018. 

Od 20.01.2019 działa strona internetowa: www.daropola.plTam, po rejestracji, będzie można zamieszczać kandydatury w siedmiu kategoriach. Kandydatury będą zbierane przez 5 tygodni, do 24.02. 2019. Kolejnym etapem będzie głosowanie. Kapituła Opolskich Kapitanów wyłoni laureatów w siedmiu kategoriach, a internauci stoczą bitwę morską w której przyznają złoty, srebrny i brązowy „Nagiel Daru Opola” na najlepsze trzy kandydatury ze wszystkich kategorii łącznie. 


Po otwarciu strony www.daropola.pl prosimy Was o przeczytanie i zapoznanie się z regulaminem bo tam są szczegółowe zasady uczestnictwa w plebiscycie zarówno w charakterze głosującego jak i nominowanego, a potem zgłaszajmy opolskich żeglarzy oraz projekty do II Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego „Dar Opola”. 

Wielki Finał w marcu 

All hands on the deck

Tagi: plebiscyt, Dar Opola
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883