TYP: a1

I runda jesiennej Biznes Ligi Żeglarskiej za nami!

wtorek, 30 sierpnia 2016
GSC Yachting
W ostatni weekend sierpnia na wodach Zatoki Gdańskiej już po raz czwarty odbyła się inauguracja Biznes Ligi Żeglarskiej organizowanej przez GSC Yachting. Na starcie zameldowało się aż 12 zespołów. Niekwestionowanym zwycięzcą pierwszej grupy został debiutujący zespół Walkin.pl - Startup Venture GPNT, a w drugiej po zaciętej walce na prowadzenie wyszła załoga Sanhaus Apartments.


Karol Kacperski / GSC Yachting


Idealny początek IV edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. Dwa dni regatowe, piękne słońce, wysoka temperatura i dosyć stabilny wiatr, czyli wymarzone warunki pogodowe. W niedzielę trochę zabrakło wiatru, jednak mimo to łącznie, przez dwa dni, przeprowadzono 9 wyścigów. Trzeba zaznaczyć, że w tej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej panują nieco inne zasady. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W finale spotkają się najlepsi wyłonieni z każdej grupy, dlatego też już w pierwszej rundzie emocje sięgały zenitu. W sobotę na wodę zeszła grupa złożona z samych debiutantów. Na starcie zameldowało się sześć firm, w tym znane postaci ze środowiska żeglarskiego, takie jak Zbigniew Gutkowski czy Jarosław Kaczorowski. W I grupie bezkonkurencyjna okazała się załoga Walkin.pl - Startup Venture GPNT dowodzona przez Wojciecha Kąkola z załogą Zbigniew Gutkowski, Bartosz Puchowski i Krzysztof Drywa. Na drugim miejscu uplasowała się Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pod dowództwem Jarosława Kaczorowskiego, a na trzecim zespół Polpharma z Andrzejem Dziubanem za sterem. Tego dnia rozegrano sześć wyścigów, wiatr wiał w granicach 12 węzłów, a walka trwała do ostatnich sił.


Karol Kacperski / GSC Yachting


W niedzielę wiatr nieco osłabł, dlatego też dla II grupy udało się rozegrać zaledwie trzy, ale za to bardzo zacięte wyścigi. Walkę o zwycięstwo stoczył broniący tytułu zespół Sono Idoni prowadzony przez Adama Lewandowskiego z debiutującym team’em Sanhaus Apartments. Ostatecznie wygrywając trzeci bieg zwycięzcami zostali ci drudzy w składzie Jarosław Ziółek, Mikołaj Koropecki, Michał Paszkiewicz i Jacek Piasecki. Podium zamknęli debiutanci z firmy Atena ze sternikiem Michałem Włochem. II rudna Biznes Ligi Żeglarskiej już 10-11 września. Zapowiada się arcyciekawy bój!

I GRUPA:
1. Walkin.pl - Startup Venture GPNT
2. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
3. Polpharma
4. Solvey
5. Energa
6. E-engineer & Friends
II GRUPA:
1. Sanhaus Apartments
2. Sono Idoni Sailing Syndicate
3. Atena
4. Eurocast
5. D.A.D - Informer Med.
6. YCS - DNS

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu - jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu. Przede wszystkim jednak jest świetnym projektem do podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz sprawdzenia na czym polega prawdziwe żeglarstwo regatowe.
Tagi: Biznes Liga Żeglarska, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786