TYP: a1

Hercules grzmiał na zatoce

poniedziałek, 8 sierpnia 2011
Informacja prasowa
Scandinavia Cup to kolejna, po projekcie Jetskirace, gdańska impreza motorowodna, która z roku na rok rozwija się i skupia coraz większe zainteresowanie. Wykorzystuje przy tym potencjał, jaki zapewnia położenie geograficzne Gdańska. Zatoka Gdańska wraz z molo w Brzeźnie czy Sopocie zapewnia bardzo dobre warunki do rozgrywania imprez motorowodnych, również tych o dużej randze.

Wyścig łodzi motorowych Scandinavia Cup ma już ośmioletnią tradycję. Organizowany jest corocznie jako impreza towarzysząca Jarmarkowi Dominikańskiemu. Ozdobą tegorocznej edycji, która odbyła się w sobotę 6 lipca, była łódź z Niemiec. Hercules, bo tak się nazywa ten potwór, dysponuje niesamowitą mocą 2600 KM płynącą z dwóch silników V8!

Łącznie do imprezy przystąpiło blisko 20 jednostek. Start umiejscowiony był na wysokości molo w Gdańsku Brzeźnie, a boja nawrotowa na wysokości Sopotu. Łodzie miały do pokonania trzy okrążenia. Widzowie mogli śledzić wyścig zarówno z brzeźnieńskiego molo, jak też z plaży. Największe wrażenie na zgromadzonych robił niemiecki Hercules. Ryk jego potężnych silników był z pewnością słyszany na całym trójmiejskim wybrzeżu.

Jak relacjonował po wyścigu jeden z jego pilotów Sigi Greve /załogę stanowią 2 osoby, drugi pilot to Andreas Podolsky/, w swoim przejeździe udało mu się osiągnąć prędkość aż 170 km na godzinę!

Zawody zrzeszają zarówno amatorów sportów wodnych, jak i osoby, które jeszcze nigdy nie miały kontaktu z tą dyscypliną. Wydarzenie to jest doskonałą okazją by się z nią zapoznać i to od razu z najlepszej strony. Imprezę amatorów prędkości zakończyła parada jednostek pływających na Motławie. Stamtąd motorówki udały się na Górki Zachodnie, by podczas uroczystości odebrać pamiątkowe puchary i nagrody. Na uwagę zasługuje fakt, że nagrody tradycyjnie przekazywane są dzieciom z domów dziecka.

Organizatorzy:
Scandinavia – sprzedawca łodzi motorowych
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941