TYP: a1

Hercules grzmiał na zatoce

poniedziałek, 8 sierpnia 2011
Informacja prasowa
Scandinavia Cup to kolejna, po projekcie Jetskirace, gdańska impreza motorowodna, która z roku na rok rozwija się i skupia coraz większe zainteresowanie. Wykorzystuje przy tym potencjał, jaki zapewnia położenie geograficzne Gdańska. Zatoka Gdańska wraz z molo w Brzeźnie czy Sopocie zapewnia bardzo dobre warunki do rozgrywania imprez motorowodnych, również tych o dużej randze.

Wyścig łodzi motorowych Scandinavia Cup ma już ośmioletnią tradycję. Organizowany jest corocznie jako impreza towarzysząca Jarmarkowi Dominikańskiemu. Ozdobą tegorocznej edycji, która odbyła się w sobotę 6 lipca, była łódź z Niemiec. Hercules, bo tak się nazywa ten potwór, dysponuje niesamowitą mocą 2600 KM płynącą z dwóch silników V8!

Łącznie do imprezy przystąpiło blisko 20 jednostek. Start umiejscowiony był na wysokości molo w Gdańsku Brzeźnie, a boja nawrotowa na wysokości Sopotu. Łodzie miały do pokonania trzy okrążenia. Widzowie mogli śledzić wyścig zarówno z brzeźnieńskiego molo, jak też z plaży. Największe wrażenie na zgromadzonych robił niemiecki Hercules. Ryk jego potężnych silników był z pewnością słyszany na całym trójmiejskim wybrzeżu.

Jak relacjonował po wyścigu jeden z jego pilotów Sigi Greve /załogę stanowią 2 osoby, drugi pilot to Andreas Podolsky/, w swoim przejeździe udało mu się osiągnąć prędkość aż 170 km na godzinę!

Zawody zrzeszają zarówno amatorów sportów wodnych, jak i osoby, które jeszcze nigdy nie miały kontaktu z tą dyscypliną. Wydarzenie to jest doskonałą okazją by się z nią zapoznać i to od razu z najlepszej strony. Imprezę amatorów prędkości zakończyła parada jednostek pływających na Motławie. Stamtąd motorówki udały się na Górki Zachodnie, by podczas uroczystości odebrać pamiątkowe puchary i nagrody. Na uwagę zasługuje fakt, że nagrody tradycyjnie przekazywane są dzieciom z domów dziecka.

Organizatorzy:
Scandinavia – sprzedawca łodzi motorowych
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991