TYP: a1

35. MŚ Klasy Micro: Dobry początek Polaków

środa, 17 sierpnia 2011
Marcin Celmerowski

Fot. oficjalny serwis prasowy Klasy Micro
Wczoraj po czterogodzinnych oczekiwaniach w deszczowej i bezwietrznej pogodzie na dogodne warunki, udało się rozegrać dwa z dwóch zaplanowanych na ten dzień wyścigów.


Ciasno ustawiona trasa i korzystniejsza pozycja spod statku komisji skutkowała falstartami generalnymi w obu wyścigach. Pierwszy wyścig odbył się przy słabym i zmiennym wietrze. W drugim wyścigu siła wiatru zwiększyła się do 3 Bf.

W klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu prowadzi załoga POL 77 TOYOTA-NINA: Piotr Tarnacki, Rafał Becker, Krzysztof Mongird. W dywizji racer na prowadzeniu POL 90 STAWO: Grzegorz Banaszczyk, Witold Czarnecki, Mikołaj Chodubski. Trzecie miejsce w racerach zajmuje druga polska załoga: POL 720 mBank: Robert Janiszewski, Jakub Bączek, Bartek Szymik.

W cruiserach prowadzi POL 155 TOYOTA ŁÓDŹ NASSAU: Marcin Celmerowski, Adriana Konarzewska, Wojciech Moczkowski. Drugie miejsce zajmuje POL 125 WOJOWNIK: Rafał Moszczyński, Krystian Moszczyński, Natalia Moszczyńska. Trzecie miejsce z tą samą ilością punktów co załoga RUS 143 VISHENKA, zajmuje załoga POL 95 FLEXPOL: Witold Reszkowski, Adam Skurosz, Justyna Wójcik.

Pozostałe polskie załogi zajęły również wysokie miejsca. Załoga POL 133 AUTO PODLASIE Majki Dembowskiej, zajmuje bardzo wysokie jak na cruisera, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej w pierwszym wyścigu. W drugim młoda, warszawska załoga zalicza niestety falstart. Piąte miejsce po dwóch wyścigach zajmuje POL 80 ALTER EGO Macieja Grodzkiego.

Na dzisiaj zaplanowane są 3 krótkie wyścigi. Start do pierwszego wyścigu o 12:00.

Galerie zdjęć oraz wyniki na stronie www.microclass.pl

PTRKM Marcin Celmerowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865