TYP: a1

Film "Morskie opowieści" i spotkanie z Jerzym Porębskim

czwartek, 11 lipca 2013
Informacja prasowa
Specjalną atrakcją zbliżającego się 21. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, przygotowaną przez Giżyckie Centrum Kultury jest spotkanie z Jerzym Porębskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu „Szanty w Giżycku”, wieloletnim animatorem ruchu szantowego, autorem tekstów i kompozytorem wielu kultowych już utworów szantowych, a przede wszystkim oceanografem i podróżnikiem.

W trakcie spotkania obejrzymy wspólnie film o pracy rybaków pt. "Opowieści morskie", a wszystko to już 11 lipca 2013r. (czwartek) o godz 19. 00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury.

Jerzy Porębski jest twórcą jednej z najpopularniejszych szant "Gdzie ta Keja", którą zna chyba każdy:) Na zaśpiewanie tej oraz innych pieśni żeglarskich zapraszamy w ten weekend do Giżycka!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871