TYP: a1

Film "Morskie opowieści" i spotkanie z Jerzym Porębskim

czwartek, 11 lipca 2013
Informacja prasowa
Specjalną atrakcją zbliżającego się 21. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, przygotowaną przez Giżyckie Centrum Kultury jest spotkanie z Jerzym Porębskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu „Szanty w Giżycku”, wieloletnim animatorem ruchu szantowego, autorem tekstów i kompozytorem wielu kultowych już utworów szantowych, a przede wszystkim oceanografem i podróżnikiem.

W trakcie spotkania obejrzymy wspólnie film o pracy rybaków pt. "Opowieści morskie", a wszystko to już 11 lipca 2013r. (czwartek) o godz 19. 00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury.

Jerzy Porębski jest twórcą jednej z najpopularniejszych szant "Gdzie ta Keja", którą zna chyba każdy:) Na zaśpiewanie tej oraz innych pieśni żeglarskich zapraszamy w ten weekend do Giżycka!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883