TYP: a1

Film "Morskie opowieści" i spotkanie z Jerzym Porębskim

czwartek, 11 lipca 2013
Informacja prasowa
Specjalną atrakcją zbliżającego się 21. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, przygotowaną przez Giżyckie Centrum Kultury jest spotkanie z Jerzym Porębskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu „Szanty w Giżycku”, wieloletnim animatorem ruchu szantowego, autorem tekstów i kompozytorem wielu kultowych już utworów szantowych, a przede wszystkim oceanografem i podróżnikiem.

W trakcie spotkania obejrzymy wspólnie film o pracy rybaków pt. "Opowieści morskie", a wszystko to już 11 lipca 2013r. (czwartek) o godz 19. 00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury.

Jerzy Porębski jest twórcą jednej z najpopularniejszych szant "Gdzie ta Keja", którą zna chyba każdy:) Na zaśpiewanie tej oraz innych pieśni żeglarskich zapraszamy w ten weekend do Giżycka!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629