TYP: a1

Energa Gdański Weekend Mistrzów już wkrótce!

środa, 11 września 2013
Informacja prasowa
Mateusz Kusznierewicz i Adam Korol
Mateusz Kusznierewicz i Adam Korol
Już 15 września (niedziela) na gdańskim Targu Rybnym odbędzie się Energa Gdański Weekend Mistrzów. Wydarzenie jest nową inicjatywą Miasta Gdańsk i Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, której celem jest popularyzacja sportu, szczególnie wśród młodzieży oraz zachęcanie do korzystania z infrastruktury miasta do aktywnego wypoczynku.

W trakcie imprezy odbędzie się także symboliczna uroczystość zakończenia kariery olimpijskiej żeglarza Mateusza Kusznierewicza i wioślarza Adama Korola.

Obaj sportowcy zaprosili przyjaciół, z którymi zdobywali sportowe laury, by rozegrać pokazowe zawody w swoich dyscyplinach. Impreza dedykowana jest miłośnikom sportu, a w szczególności dzieciom i młodzieży. Wszystkie wyścigi – żeglarskie i wioślarskie – rozegrane zostaną na Motławie ze startem przy Żurawiu i metą przy Targu Rybnym. Jak zapewnił podczas wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Trojanowski z Biura Prezydenta Miasta Gdańsk ds. sportu: Jest to wyjątkowe wydarzenie, które potwierdza pozycję stolicy Pomorza jako miasta sportowego, promującego aktywność fizyczną.

Wiele niespodzianek dla kibiców przygotowali także główni bohaterowie niedzielnych zmagań na Motławie. Mistrz olimpijski z Pekinu, Adam Korol po raz ostatni zaprezentuje się na wodzie w towarzystwie partnerów ze złotej czwórki podwójnej, co dla niego samego ma duże znaczenie. Od czasu ostatniego startu podczas igrzysk w Londynie (2012 r.), nie mieliśmy okazji razem pływać, a możliwość pokazowej rywalizacji z moimi następcami z klubu AZS AWFiS Gdańsk zapowiada się ekscytująco – powiedział Korol.

Z kolei, Mateusz Kusznierewicz, wystartuje w regatach w klasie Finn pierwszy raz od 2004 roku! Mistrz olimpijski z Atlanty zaprosił do udziału w zmaganiach żeglarskich swoich wieloletnich rywali, i jednocześnie przyjaciół: Dominika Życkiego i Rafała Szukiela. Staną oni do pokazowej walki w regatach, a także sprawdzą umiejętności utalentowanej młodzieży z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. Energa Gdański Weekend Mistrzów to przede wszystkim promocja wyczynowego sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie z Adamem żegnamy się z rywalizacją olimpijską, ale w kwestii zachęcania do zdrowego i aktywnego stylu życia na pewno nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. – powiedział żeglarz.

Rywalizacja w ramach Energa Gdańskiego Weekendu Mistrzów rozpocznie się już 14 września (sobota), gdy na starcie w Górkach Zachodnich staną utalentowani młodzi żeglarze z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego.

Zachęcamy do obejrzenia filmowej zapowiedzi imprezy:


Harmonogram imprezy (15 września – niedziela, Targ Rybny w Gdańsku):

11:00 Oficjalne otwarcie Energa Gdańskiego Weekendu Mistrzów
i rozpoczęcie rywalizacji na wodzie
12:00 Wyścig wioślarski z udziałem Adama Korola
14:00 Wyścig żeglarski z udziałem Mateusza Kusznierewicz
14:25 Rywalizacja żeglarska na łódkach typu Optimist: MISTRZOWIE kontra DZIECI
14:50 Pokazowy wyścig wioślarski z udziałem złotej czwórki podwójnej z Pekinu
15:00 Uroczystość zakończenia imprezy i oficjalne podziękowania dla Adama Korola
i Mateusza Kusznierewicza za odniesione sukcesy olimpijskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876