TYP: a1

Energa Gdański Weekend Mistrzów już wkrótce!

środa, 11 września 2013
Informacja prasowa
Mateusz Kusznierewicz i Adam Korol
Mateusz Kusznierewicz i Adam Korol
Już 15 września (niedziela) na gdańskim Targu Rybnym odbędzie się Energa Gdański Weekend Mistrzów. Wydarzenie jest nową inicjatywą Miasta Gdańsk i Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, której celem jest popularyzacja sportu, szczególnie wśród młodzieży oraz zachęcanie do korzystania z infrastruktury miasta do aktywnego wypoczynku.

W trakcie imprezy odbędzie się także symboliczna uroczystość zakończenia kariery olimpijskiej żeglarza Mateusza Kusznierewicza i wioślarza Adama Korola.

Obaj sportowcy zaprosili przyjaciół, z którymi zdobywali sportowe laury, by rozegrać pokazowe zawody w swoich dyscyplinach. Impreza dedykowana jest miłośnikom sportu, a w szczególności dzieciom i młodzieży. Wszystkie wyścigi – żeglarskie i wioślarskie – rozegrane zostaną na Motławie ze startem przy Żurawiu i metą przy Targu Rybnym. Jak zapewnił podczas wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Trojanowski z Biura Prezydenta Miasta Gdańsk ds. sportu: Jest to wyjątkowe wydarzenie, które potwierdza pozycję stolicy Pomorza jako miasta sportowego, promującego aktywność fizyczną.

Wiele niespodzianek dla kibiców przygotowali także główni bohaterowie niedzielnych zmagań na Motławie. Mistrz olimpijski z Pekinu, Adam Korol po raz ostatni zaprezentuje się na wodzie w towarzystwie partnerów ze złotej czwórki podwójnej, co dla niego samego ma duże znaczenie. Od czasu ostatniego startu podczas igrzysk w Londynie (2012 r.), nie mieliśmy okazji razem pływać, a możliwość pokazowej rywalizacji z moimi następcami z klubu AZS AWFiS Gdańsk zapowiada się ekscytująco – powiedział Korol.

Z kolei, Mateusz Kusznierewicz, wystartuje w regatach w klasie Finn pierwszy raz od 2004 roku! Mistrz olimpijski z Atlanty zaprosił do udziału w zmaganiach żeglarskich swoich wieloletnich rywali, i jednocześnie przyjaciół: Dominika Życkiego i Rafała Szukiela. Staną oni do pokazowej walki w regatach, a także sprawdzą umiejętności utalentowanej młodzieży z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. Energa Gdański Weekend Mistrzów to przede wszystkim promocja wyczynowego sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie z Adamem żegnamy się z rywalizacją olimpijską, ale w kwestii zachęcania do zdrowego i aktywnego stylu życia na pewno nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. – powiedział żeglarz.

Rywalizacja w ramach Energa Gdańskiego Weekendu Mistrzów rozpocznie się już 14 września (sobota), gdy na starcie w Górkach Zachodnich staną utalentowani młodzi żeglarze z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego.

Zachęcamy do obejrzenia filmowej zapowiedzi imprezy:


Harmonogram imprezy (15 września – niedziela, Targ Rybny w Gdańsku):

11:00 Oficjalne otwarcie Energa Gdańskiego Weekendu Mistrzów
i rozpoczęcie rywalizacji na wodzie
12:00 Wyścig wioślarski z udziałem Adama Korola
14:00 Wyścig żeglarski z udziałem Mateusza Kusznierewicz
14:25 Rywalizacja żeglarska na łódkach typu Optimist: MISTRZOWIE kontra DZIECI
14:50 Pokazowy wyścig wioślarski z udziałem złotej czwórki podwójnej z Pekinu
15:00 Uroczystość zakończenia imprezy i oficjalne podziękowania dla Adama Korola
i Mateusza Kusznierewicza za odniesione sukcesy olimpijskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940