TYP: a1

43 Regaty o Puchar Dnia Dziecka - dzień I

sobota, 2 czerwca 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
43 Puchar Dnia DzieckaZakończył się pierwszy dzień 43 Regat o Puchar Dnia Dziecka. Bardzo kapryśna i zmienna pogoda spowodowała prawie 3 godzinne opóźnienie i wystraszyła niektórych początkujących zawodników. Puchar Dnia Dziecka to regaty o wieloletniej tradycji, dla najmłodszych żeglarzy w klasie optymist.

Do regat zgłosiło się 48 zawodników z 7 klubów. Na Jeziorze Dąbie ścigać się miało 11 dziewcząt i 37 chłopców, z czego najmłodszy ma zaledwie 8 lat. Wszyscy zostali podzieleni na 3 grupy zaawansowania – A,B,C. O godzinie 12 zgodnie z planem młodzi żeglarze stawili się na starcie. Niestety bardzo silny wiatr, deszcz, a chwilami nawet grad spowodował, że regaty zostały przerwane. Kilka łódek przewróciło się, inne trzeba było holować do brzegu. Wszyscy zostali bezpiecznie sprowadzeni na przystań.

O godzinie 15 zawody zostały wznowione, niestety w okrojonym składzie. Połowa żeglarzy zrezygnowała z pływania. Rozegrano 2 wyścigi już przy znacznie lepszej, ale nadal typowo żeglarskiej pogodzie.Grupa A


1. Gołębiowski Michał – UKS Branim Goleniów
2. Wilk Franciszek – UKS Branim Goleniów
3. Filip Ryżewski – Dobra Marina

Grupa B - Chłopcy

1. Bartosz Michalik – KS Centrum Żeglarskie
2. Mikołaj Silny – Dobra Marina
3. Tomasz Śledź – Dobra Marina

Grupa B – Dziewczęta

1. Anna Pogoda – UKS Branim Goleniów
2. Aleksandra Jasińska - UKS Branim Goleniów
3. Karolina Żurawińska – KS Centrum Żeglarskie

Grupa C – Chłopcy

1. Maksymilian Burdziej – MKŻ Marina Hotele
2. Natan Hapanowicz – KS Centrum Żeglarskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883