TYP: a1

Dwóch Polaków w Vendee Globe?

poniedziałek, 16 lipca 2012
Weronika Morys

(c) Vincent Curutchet – DPPI
O tym, że w jednych z najtrudniejszych regat na świecie wystartuje Zbigniew Gutkowski, wiemy już od pewnego czasu. Pojawiły się jednak również spekulacje na temat udziału w Vendee Globe innego polskiego żeglarza - Krzysztofa Owczarka. Ostatnio nazwisko Szczecinianina znalazło się na oficjalnej stronie regat
www.vendeeglobe.org, a zatem udział Polaka w tej prestiżowej imprezie jest coraz bardziej prawdopodobny.

W 2010 roku Owczarek planował start w Barcelona World Race, jednak decyzją organizator jacht “Fruit” nie został dopuszczony do udziału w regatach, gdyż nie spełnił warunków technicznych. Teraz tą samą jednostkę żeglarz przygotowuje do Vendee Globe.

Regaty Vendee Globe odbywają się co cztery lata. Jest to wyścig solo, dookoła Ziemi, bez zawijania do portów. Siódma edycja regat rozpocznie się 10 listopada 2012 roku. Wystartuje w niej prawdopodobnie około 20 jachtów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861