TYP: a1

Dwóch Polaków w Vendee Globe?

poniedziałek, 16 lipca 2012
Weronika Morys

(c) Vincent Curutchet – DPPI
O tym, że w jednych z najtrudniejszych regat na świecie wystartuje Zbigniew Gutkowski, wiemy już od pewnego czasu. Pojawiły się jednak również spekulacje na temat udziału w Vendee Globe innego polskiego żeglarza - Krzysztofa Owczarka. Ostatnio nazwisko Szczecinianina znalazło się na oficjalnej stronie regat
www.vendeeglobe.org, a zatem udział Polaka w tej prestiżowej imprezie jest coraz bardziej prawdopodobny.

W 2010 roku Owczarek planował start w Barcelona World Race, jednak decyzją organizator jacht “Fruit” nie został dopuszczony do udziału w regatach, gdyż nie spełnił warunków technicznych. Teraz tą samą jednostkę żeglarz przygotowuje do Vendee Globe.

Regaty Vendee Globe odbywają się co cztery lata. Jest to wyścig solo, dookoła Ziemi, bez zawijania do portów. Siódma edycja regat rozpocznie się 10 listopada 2012 roku. Wystartuje w niej prawdopodobnie około 20 jachtów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871