TYP: a1

Udział “Gutka” w Vendee Globe oficjalnie potwierdzony

piątek, 28 września 2012
20 żeglarzy stanie na linii startowej 7. regat Vendee Globe, które rozpoczną się 10 listopada w Les Sables d’Olonne. Wród nich będzie Zbigniew “Gutek” Gutkowski, pierwszy Polak, który kiedykolwiek wziął udział w tym wyścigu. Ostateczna lista uczestników została podana w środę na konferencji prasowej w Paryżu - Gutkowski był ostatnim żeglarzem, który zakwalifikował się do regat.


Więcej informacji i szczegółów dotyczących udziału Zbigniewa Gutkowskiego w tej wyjątkowej imprezie podanych zostanie 5 października na konferencji prasowej w Sopocie.

Niestety niepowodzeniem zakończyły się starania o udział w Vendee Globe drugiego Polaka - Krzysztofa Owczarka. Zeglarz nie spełnił w terminie wymagań formalnych organizatora.

Źródło: polishoceanracing.com.pl i www.vendeeglobe.org/en
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861