TYP: a1

Udział “Gutka” w Vendee Globe oficjalnie potwierdzony

piątek, 28 września 2012
20 żeglarzy stanie na linii startowej 7. regat Vendee Globe, które rozpoczną się 10 listopada w Les Sables d’Olonne. Wród nich będzie Zbigniew “Gutek” Gutkowski, pierwszy Polak, który kiedykolwiek wziął udział w tym wyścigu. Ostateczna lista uczestników została podana w środę na konferencji prasowej w Paryżu - Gutkowski był ostatnim żeglarzem, który zakwalifikował się do regat.


Więcej informacji i szczegółów dotyczących udziału Zbigniewa Gutkowskiego w tej wyjątkowej imprezie podanych zostanie 5 października na konferencji prasowej w Sopocie.

Niestety niepowodzeniem zakończyły się starania o udział w Vendee Globe drugiego Polaka - Krzysztofa Owczarka. Zeglarz nie spełnił w terminie wymagań formalnych organizatora.

Źródło: polishoceanracing.com.pl i www.vendeeglobe.org/en
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953