TYP: a1

Udział “Gutka” w Vendee Globe oficjalnie potwierdzony

piątek, 28 września 2012
20 żeglarzy stanie na linii startowej 7. regat Vendee Globe, które rozpoczną się 10 listopada w Les Sables d’Olonne. Wród nich będzie Zbigniew “Gutek” Gutkowski, pierwszy Polak, który kiedykolwiek wziął udział w tym wyścigu. Ostateczna lista uczestników została podana w środę na konferencji prasowej w Paryżu - Gutkowski był ostatnim żeglarzem, który zakwalifikował się do regat.


Więcej informacji i szczegółów dotyczących udziału Zbigniewa Gutkowskiego w tej wyjątkowej imprezie podanych zostanie 5 października na konferencji prasowej w Sopocie.

Niestety niepowodzeniem zakończyły się starania o udział w Vendee Globe drugiego Polaka - Krzysztofa Owczarka. Zeglarz nie spełnił w terminie wymagań formalnych organizatora.

Źródło: polishoceanracing.com.pl i www.vendeeglobe.org/en
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956